Spotkanie - Centrum Usług Społecznych

Spotkanie w sprawie Centrum Usług Społecznych

W ubiegły poniedziałek (8.10.2018 r.) spotkaliśmy się wspólnie z przedstawicielami różnych środowisk i organizacji pozarządowych, aby wspólnie rozpocząć wprowadzanie w życie idei Centrum Usług Społecznych, czyli przestrzeni dla rozwoju aktywności, która mieścić będzie się w starej szkole przy ul. Jagiellońskiej.

Już teraz działa tam biuro Fundacji „Okno Nadziei”, siedzibę ma Stowarzyszenie Konstruktorzy Marzeń oraz od lat z tego budynku korzystają rodzimi harcerze. Przestrzeni do wykorzystania jest jednak wciąż wiele. Od września przyszłego roku uruchomiona zostanie również świetlica, na której funkcjonowanie Gmina Dobczyce pozyskała dofinansowanie. Miejsce to ma realnie żyć i służyć mieszkańcom naszej gminy.

Jak wspomniał na spotkaniu burmistrz Paweł Machnicki, gmina poczyniła już pierwsze kroki, które umożliwią rozpoczęcie funkcjonowania takiego Centrum. Do administrowania i animowania tym miejscem oddelegowany został pracownik. Jest nim Pani Justyna Koczwara, której pierwszym zadaniem jest stworzenie regulaminu funkcjonowania i korzystania z przestrzeni Centrum oraz znalezienie stałych partnerów do współtworzenia tego miejsca.

Kolejnym etapem jest uzgodnienie przeznaczenia i wyposażenia pomieszczeń w niezbędne meble i akcesoria, tak by były one możliwie wielofunkcyjne i przydatne zarówno młodszym, jak i starszym użytkownikom Centrum. Gmina Dobczyce będzie również wspierać finansowo rozwój inicjatyw w Centrum, jednym z pomysłów jest wydzielenie puli środków finansowych w budżecie gminy na realizację działań w tym miejscu.

Centrum Usług Społecznych ma być miejscem integracji i współpracy organizacji pozarządowych, a także otwartą przestrzenią do realizacji projektów. Tam znajdować się będą również niezbędne narzędzia do pracy nad wnioskami oraz wsparcie i pomoc. Z drugiej strony, w tym miejscu mile czas mają spędzać wszyscy mieszkańcy. Dzieci już wkrótce zaprosimy do świetlicy, seniorów do Klubu Seniora. Wiele inicjatyw i aktywności z całą pewnością wniosą nasi partnerzy. Zainteresowanych współpracą zachęcamy do kontaktu, wszelkich informacji udzieli Pani Justyna, mail: jkoczwara@dobczyce.pl lub tel. 12 37 21 763.

Galeria: 

Spotkanie w sprawie Centrum Usług Społecznych
Spotkanie w sprawie Centrum Usług Społecznych
Spotkanie w sprawie Centrum Usług Społecznych
Spotkanie w sprawie Centrum Usług Społecznych
Spotkanie w sprawie Centrum Usług Społecznych