Siatkarskie emocje w Dobczycach

Siatkarskie emocje w Dobczycach

12 drużyn zmierzyło się w Dobczyckim Parku Miejskim w Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce. Dopisała zarówno pogoda, jak i humory zawodników, którzy w myśl zasady fair play rozegrali mecze w systemie brazylijskim. Turniej, choć z założenia amatorski, dostarczył niemałych emocji i wrażeń, a niektóre z meczów trzymały w niepewności do samego końca.

Najwyższe miejsce podium, po zaciętym meczu finałowym, wywalczyła para z Dobczyc – Krzysztof Knapik i Tomasz Wątorek. Zwycięzcy odebrali puchar i gratulacje z rąk zastępcy burmistrza Edyty Podmokły. Tuż za duetem z Dobczyc uplasowała się drużyna z powiatu wielickiego – Adrian Stawarczyk i Marcin Szymoniak. Miejsce 3. zdobyła para, która do Dobczyc pokonała najdłuższą drogę, bo aż z Andrychowa – Michał Woźniak i Arkadiusz Sordyl.

Nad sprawiedliwym przebiegiem Turnieju czuwali sędziwie, utytułowani siatkarze – Aleksandra Trojan i Krzysztof Modzelewski, którzy byli też inicjatorami rozgrywek. Turniej zorganizowany został przy wsparciu Gminy Dobczyce. Podziękowania należą się też MOGOKiS Dobczyce za pomoc techniczną oraz druhom z OSP Stojowice oraz OSP Nowa Wieś za zabezpieczenie medyczne imprezy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!