Słodka majówka zelektryzowała Dobczyce. Nie zabrakło emocji sportowych i atrakcji kulturalnych

Pogoda sprzyjała uczestnikom majówki. Słońce zapraszało do rodzinnych spacerów nad Rabą, a stąd już tylko krok do placu obok boiska sportowego KS Raba, gdzie do wspólnej, słodkiej zabawy, zapraszali: Wawel SA i Fundacja „Wawel z Rodziną”. Dzięki nim uczestnicy majówki wzięli udział w grach i zabawach, przeżyli emocje meczu Wawel kontra Urząd, a przede wszystkim obejrzeli niejeden koncert, który przygotowano na scenie.
Majówkowe emocje rozpoczęły się w samo południe. Przed dobczycką publicznością wystąpiła młodzież z Domu Kultury „Podgórze” w Krakowie i zespół „Tamtamitutu”. Zanim na boisko wkroczyły dwie, w bardzo mocnym składzie, drużyny piłkarzy z Wawelu i Urzędu Gminy z Dobczyc, scenę zawojowali jeszcze uczniowie SP z Dobczyc i Szkoły Muzycznej I Stopnia z Dobczyc. Mieli oni jeszcze swoje popołudniowe wejście.
Wynik meczu (2x25 min), 4:1 dla drużyny z Urzędu, rozstrzygnęli ostatecznie: Michał Ładyga (kapitan zespołu) Paweł Piwowarczyk, Jakub Dziewoński (wypożyczony przez Wawel SA) Piotr Żuk.
Co bardzo ważne – drużyna UGiM wystąpiła w składzie dziesięcioosobowym. I początkowo również mecz miał być rozgrywany tylko na połowie boiska. Ale drużyna Wawel SA wypożyczyła swojemu rywalowi dwóch zawodników i dlatego rozegrano go na całym.
- Atmosfera podczas meczu – pomimo iż stawką był puchar – była bardzo sympatyczna – powiedział po meczu Michał Ładyga. – Traktowaliśmy to jako dobrą zabawę, więc nie było fauli.
Podkreśla jednak, że pogoda – chociaż sprzyjała spacerowiczom i uczestnikom pikniku, nie była łaskawa dla piłkarzy.
- Było bardzo gorąco. Ci z kolegów, którzy sporadycznie grają w piłkę, musieli często schodzić poza boisko, by po prostu napić się wody.
Mimo tego drużyna urzędu zdobyła puchar. Ale Wawel SA zapowiedział rewanż – za rok.
Mecz jeszcze trwał, a najmłodsi – ale też starsi – mogli przyjrzeć się wyczynom cyrkowców. Po wręczeniu pucharu, na scenie zaprezentowały się jeszcze zespoły „Fasolki” i „Dominanta” z Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie oraz dobczyckie: Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” i mażoretki.
Ale największe emocje budził występ zespołu Elektryczne Gitary, który promował swój nowy album, ale przede wszystkim zagrał swoje największe przeboje.
Słodka majówka z to nie tylko koncert na scenie głównej, ale także wiele gier i zabaw edukacyjnych, w których brały udział całe rodziny. To m.in. konkursy plastyczne, gry i zabawy edukacyjne, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego czy spotkanie z fascynującym światem rajdowych czterech kółek, na które zaprosił Automobilklub Galicyjski.

Skład drużyny Wawel SA: Tomasz Jasek, Krzysztof Cygan, Szymon Denis, Bartosz Prystupa, Przemysław Paszt, Mariusz Rospondek, Przemysław Wróbel, Marcin Łapa, Dawid Papież, Mateusz
Maniecki (wypożyczony do Urzędu Gminy Dobczyce), Jakub Dziewoński (wypożyczony do Urzędu Gminy Dobczyce), Szymon Mistarz, Sylwester Stroniarz, Szymon Hodurek, Piotr Mazanek.

Skład drużyny Urząd Gminy Dobczyce: Przemysław Wach, Michał Ładyga, Michał Ciętak, Maciej Gibała, Leszek Piwowarczyk, Paweł Piwowarczyk, Piotr Żuk, Sławomir Stoch, Krzysztof Łyżczarz, Marcin Podmokły

Galeria: