Ruszyła budowa integracyjnego placu zabaw

Ruszyła budowa integracyjnego placu zabaw
Rozpoczęły się prace nad budową pierwszego w gminie integracyjnego placu zabaw. Powstanie on na os. Jagiellońskim w Dobczycach. Gmina Dobczyce pozyskała na ten cel dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Budowa placu zabaw pozwoli na poprawę jakości życia dzieci z niepełnosprawnością oraz wspierać będzie ich aktywizację. Plac zabaw ma być przestrzenią do nawiązywania nowych znajomości i miejscem świetnej zabawy. Możliwe to będzie dzięki m.in. zniwelowaniu barier architektonicznych i specjalnemu przystosowaniu sprzętów.
- Jest to odpowiedź na oczekiwania rodziców. Brak odpowiedniej oferty uniemożliwiał dzieciom z niepełnosprawnością swobodne korzystanie i zabawę na placach zabaw. Wierzę, że miejsce, które wkrótce powstanie w Dobczycach zaspokoi oczekiwania najmłodszych i pozwoli w pełni cieszyć się z wszystkich jego atrakcji - mówi burmistrz Tomasz Suś. - Dziękuję za zaangażowanie w realizację tego działania radnemu Piotrowi Goduli.
Projekt realizowany przy współpracy z LGD Turystyczna Podkowa współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 
logotypy