Rozbiegane Dobczyce mają 5 lat!

Rozbiegane Dobczyce mają 5 lat!
Nie sposób ich nie rozpoznać, jeszcze trudniej za nimi nadążyć. Od pięciu lat reprezentują Gminę Dobczyce w charakterystycznych żółtych barwach – mowa oczywiście o Stowarzyszeniu Rozbiegane Dobczyce.
 
Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej gościliśmy reprezentację tej „rozbieganej” grupy, która w tym roku obchodzi 5. urodziny! Z tej okazji, w obecności radnych, burmistrz Tomasz Suś wraz z zastępcą Edytą Podmokły i wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Kaczorem wręczyli na ręce reprezentantów Stowarzyszenia serdeczne gratulacje i życzenia dalszego rozwoju. Było to uhonorowanie pięcioletniej, prężnej działalności grupy na rzecz rozwoju aktywności fizycznej i wspaniałą reprezentację gminy Dobczyce.
 
Grupa, która powstała „z radości do biegania”, ma na swoim koncie wiele inicjatyw. Rozbiegane Dobczyce możemy spotkać na ulicach miasta podczas cotygodniowych czwartkowych treningów, na których dzielą się swoją pasją i zarażają energią wszystkich chętnych do „potruchtania”. Członkowie grupy od lat z sukcesami reprezentują gminę Dobczyce w zawodach biegowych na arenie krajowej i międzynarodowej. Są też organizatorami jedynego w swoim rodzaju Rodzinnego Mini Festiwalu Biegowego „O Złotą Kózkę”, w którym mierzą się nie tylko dorośli biegacze, ale też ci znacznie młodsi.
 
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy pięciu lat owocnej działalności. Życzmy dalszych sukcesów i radości z kolejnych wybieganych kilometrów!
 
Grupa trenuje w każdy czwartek o 19:30. Miejscem zbiórki jest parking przy ul. Szkolnej (koło placu zabaw).