Regionalne Centrum Oświatowo Sportowe w Dobczycach oczami młodzieży

- zobacz lipdub nakręcony przez członków Klubu Europejskiego „Globetrotter”

Lipdub promujący Regionalne Centrum Oświatowo Sportowe nakręcony został przy okazji 10 lecia Klubu Europejskiego „Globetrotter”, który działa przy Gimnazjum Jana Pawła II, które mieści się właśnie w centrum.

Zobacz już teraz lipdub - https://www.youtube.com/watch?v=kL86t74jfiw

Jubileusz był okazją do wspomnień, a tych przez 10 lat uzbierało się naprawdę wiele.

„Pomysł stworzenia klubu <<ukradliśmy>> z Zespołu Szkół, gdzie byliśmy na Dniu Otwartym zorganizowanym przez Jadwigę Korecką – opiekuna klubu europejskiego działającego właśnie w Zespole Szkół” – żartobliwe opowiadała Beata Strumidło – Wszołek. „Bardzo spodobała nam się to co przygotowała dla nas młodzież z liceum i stwierdziliśmy, że stworzymy Gimnazjalny Klub Europejski” – kontynuowała.

 I tak w roku szkolnym 2002/2003 ruszyła pierwsza impreza Nasz Dom Europa. były to zajęcia otwarte poświęcone  wybranym krajom europejskim.  było to zaledwie początkiem ponieważ klub w czasie swojej działalności zorganizował 20 zajęć otwartych, 18 wieczorków, nakręcił 9 filmów, i wyruszył w 12 wycieczek edukacyjnych po Europie.

Ich praca została doceniona i w roku ubiegłym Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce uhonorował klub Nagrodą w dziedzinie kultury.   

Tak pracę w klubie wspomina Beata Stoch – jego była przewodnicząca:

„Jubileusz 10-lecia Gimnazjalnego Klubu Europejskiego 'Globetrotter' dla mnie osobiście był podsumowaniem szkolnej młodości, wspomnieniem, spojrzeniem wstecz z łezką wzruszenia. To mały kawałek historii mojego życia -  gdy Klub powstawał, byłam jego współtwórczynią, gdy się rozwijał - będąc w gimnazjum brałam udział w różnych jego inicjatywach razem z mnóstwem wspaniałych ludzi, a teraz, gdy obchodzi jubileusz 10-lecia, mam głębszą świadomość ciągłości zdarzeń, ale i ich przemijalności: coś się zaczyna, trwa i mija. Dla mnie ten czas już minął, jednakże wiele mnie nauczył: odwagi, zaradności, otwartości wobec innych, współpracy, wykorzystywania talentów do wspólnych celów i przede wszystkim odpowiedzialności - za siebie, za innych, za pewną całość, którą tworzy się RAZEM.
Teraz jest tęsknym wspomnieniem za świetnymi wycieczkami, atmosferą wspólnego przygotowywania tzw. "dni otwartych" i występów artystyczno-edukacyjnych. Przede wszystkim jednak jest wspomnieniem ludzi - twórczych, ambitnych, aktywnych, z pasją i charyzmą.
Ze swojej strony szczere wyrazy wdzięczności kieruję do Pani Beaty Strumidło-Wszołek - mojej kochanej Wychowawczyni, która ten Klub założyła, oraz do Pań współprowadzących Klub: Lucyny Sławińskiej-Targosz i Krystyny Kowal-Gruchały. Takich kreatywnych osób życzyłabym wszystkim polskim szkołom oraz młodszym koleżankom i kolegom. Te kobiety wydobyły wiele pozytywnej energii i dobra z gimnazjalnej młodzieży. To m.in. dzięki Nim, będąc w tym Klubie, doświadczyłam, że RAZEM MOŻNA WIĘCEJ.”