Punkt Szczepień Powszechnych w Dobczycach rusza 4 maja

niebieskie tło i napis: Punkt Szczepień Powszechnych w Dobczycach rozpocznie funkcjonowanie 4 maja

Zlokalizowany przy ul. Podgórskiej 2 w Dobczycach (sala gimnastyczna TKKF Dobczyce) Punkt Szczepień Powszechnych rozpocznie funkcjonowanie już 4 maja 2021 r. jako jeden z pierwszych punktów w województwie. W punkcie zorganizowanym przez Gminę Dobczyce wspólnie z placówką leczniczą Specjalmed przy współpracy z TKKF Dobczyce oraz jednostkami OSP dostępnych będzie dziennie 300 – 350 szczepionek.

Punkt będzie obsługiwał pacjentów w godz. 16:00 – 20:00 od poniedziałku do piątku. Mogą się do niego zgłaszać wszystkie osoby powyżej 18. roku życia, nie podlega też rejonizacji.

Zapisy na szczepienia dokonywany są telefonicznie, a osoby rejestrowane są na konkretną godzinę.

Nr telefonów do rejestracji: (12) 27 11 284, (12) 27 10 981, (12) 27 10 953, (12) 27 10 900.

Podczas rejestracji należy podać imię i nazwisko, pesel, adres zamieszkania oraz telefon kontaktowy.

Roczniki typowane do szczepień przez Ministra Zdrowia posiadają e-skierowanie w systemie, pozostałe roczniki muszą posiadać skierowanie, istnieje również możliwość wystawienia skierowania na miejscu.

Rodzaj szczepionki i ilość zależeć będzie od dostawy i dostępności w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Nad przebiegiem szczepień czuwał będzie koordynator, a nad porządkiem druhowie jednostek OSP.

Powszechny Punkt Szczepień będzie czynny w godzinach uzależnionych od ilości otrzymywanych dawek szczepionki przeciw Covid-19 z RARS.