Pracy artystyczne uczestników ŚDSu w Dobczycach, warsztatów terapii zajęciowej oraz uczniów z klas 4-8 nagrodzone

 

16 czerwca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Dobczycach odbyło się symboliczne wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu plastycznego “Morał każdej chwili”. Organizatorami konkursu były uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach.
 
Konkurs realizowany był w ramach projektu społecznego "pROLog życiA" w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”.
Konkurs był adresowany do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy na terenie Gminy Dobczyce.
Konkurs polegał na przygotowaniu dowolną techniką pracy plastycznej ukazującej morał każdej chwili. Prace miały pokazać co czerpiemy z każdych momentów naszego życia, co jest dla nas ważne oraz to co nas uszczęśliwia. Celem konkursu było między innymi rozwijanie zdolności plastycznych, wyobraźni oraz niesienie wsparcia w czasach pandemii. Przesłane prace często zawierały w sobie motywy rodziny, przyjaciół, czy też rozwijania zainteresowań.
 
Prace można zobaczyć w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach przy ul. Szkolnej 43.
 
Komisja była pod wrażeniem pomysłowości i różnorodności złożonych prac, która w trzyosobowym zespole postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
 
I miejsce: Elżbieta Świerk - Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobczycach
II miejsca: Bogumił Ścibor - Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobczycach, Jan Banaś - Warsztaty Terapii Zajęciowej
III miejsca: Robert Batko - Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobczycach, Aleksandra Półtorak - Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobczycach
Wyróżnienia: Krystyna Grzybek - Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobczycach, Stanisława Sroka - Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobczycach, Stanisław Nowak- Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobczycach, Krystyna Jamka - Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobczycach
Dodatkowa nagroda: Wiktoria Duda - SP im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Kornatce
 
Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród jest Gmina Dobczyce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za piękne prace!
 
Partnerami konkursu byli Gmina Dobczyce oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach.

Galeria: