Podwójne zwycięstwo i rekordowy rok ROZBIEGANYCH DOBCZYC!

Grupa biegaczy ROZBIEGANE DOBCZYCE zwyciężyła w dwóch kategoriach podczas 13. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego, w którym wzięło udział ponad dwa tysiące biegaczy z całej Polski. Biegacze spod żółto-czarnych barw przygotowali przebrania w stylu afrykańskiego plemienia biegowego, które najbardziej spodobały się jury. W zespole wystartowały 32 osoby. ROZBIEGANE DOBCZYCE zwyciężyły w kategorii najlepiej przebrany zespół oraz najliczniejsza grupa biegowa. Biegacze tradycyjnie ruszyli w południe, a start i meta tym razem stanęły na Małym Rynku. Do wyboru były dwa dystanse: „Radosna Dziesiątka” (10 km) i „Smocza Piątka” (5 km) – nasi biegacze wybrali tę krótszą trasę. Krakowskie planty wypełniły się kolorowymi strojami, a nasza grupa z pewnością wyróżniła się oryginalnością, było ją też słychać. Były też inne akcenty dobczyckie – trzecie miejsce w biegu na 10 km zajęła Agnieszka Szwarnóg, olimpijka z Dobczyc, a przyjaciel i współpracujący z Rozbieganymi Adam Czerwiński z Czasławia zajął 1 miejsce w biegu na 5 km wśród mężczyzn.

Za kilka tygodni minie rok odkąd powstała grupa. Co udało się nam osiągnąć? W 2016 roku grupa Rozbiegane Dobczyce wzięła udział w 65 różnych zawodach biegowych, z czego 5 to maratony (42km, 195m), a 8 to półmaratony (21km 97m). W trakcie tych imprez na linii startu (na mecie oczywiście też) stanęliśmy aż 385 razy! Wynikiem tego jest 3 948 kilometrów i 129 metrów wybieganych w czasie oficjalnych startów przez naszych biegaczy. Zsumowanie wszystkich czasów dało nam wynik 328h 37min 24s, czyli ponad 13 dni ciągłego biegu. Nie samymi zawodami człowiek żyje, dlatego w między czasie odbyliśmy 52 wspólne czwartkowe treningi. Chociaż liczby imponujące, to to jednak nie wszystko! Te cyferki połączyły 31 osób w całość – a właściwie od 31 grudnia jest nas 32. Całość, która się wspiera, motywuje, pomaga i przyjaźni nie tylko w czasie biegu. Po tym podsumowaniu jedno nie ulega wątpliwości- moc grupy, w której każdy biegacz to osobny klocek sklejony za pomocą pasji w jedną całość- nie zna granic! W 2016 roku zorganizowaliśmy również Bieg Małych Maratończyków, w którym wzięło udział ponad 100 dzieci z gminy Dobczyce!