Płomień Brzączowice najlepszy w PPN Myślenice

Zespół Płomienia Brzączowice, prowadzony przez trenera Stanisława Manieckiego zwyciężył w Halowym Turnieju o Mistrzostwo PPN Myślenice. W zawodach, które rozegrano na hali w Brzączowicach wystąpiło 11 zespołów. Towarzysko w imprezie udział wzięły piłkarki z Lipnika. Zabrakło natomiast, awizowanej wcześniej, drużyny Juvenii Kraków. Naszą gminę reprezentowały trzy kluby: Płomień Brzączowice, Raba Dobczyce i UKS Dobczyce.
Drużyny podzielono na cztery grupy. Zwycięzcy poszczególnych grup awansowali do półfinału, natomiast pozostałe drużyny rywalizowały o miejsca 5-12. W pierwszym półfinale spotkały się drużyny UKS Płomień Brzączowice i Raba Dobczyce (trener Tomasz Krasek). Młodzi chłopcy z Brzączowic zdecydowanie wygrali ten pojedynek. Szybkie akcje kończyli celnymi strzałami Sebastian Bednarczyk (3 bramki), Jakub Braś (3 bramki) i Patryk Dąbrowski (1 bramka). Honorowe trafienie dla Raby zaliczył Nikodem Michura. W drugim półfinale spotkały się drużyny UKS Dobczyce (trener Waldemar Kopp) i Orzeł Myślenice (trener Krzysztof Karpeta). W tym meczu walka była zacięta a wynik niewiadomą do końcowych sekund. UKS Dobczyce prowadził już 2:0, ale na kilka minut przed końcem meczu, Orzeł zdobył kontaktową bramkę i mocno nacisnął w końcówce meczu. Gracze z Myślenic mieli rzut karny, później trafili w poprzeczkę ale ostatecznie piłka już nie wpadła do siatki i młodzi piłkarze z Dobczyc cieszyli się z awansu do finału.
W meczu o brązowy medal Orzeł nie dał żadnych szans Rabie Dobczyce i wygrał to spotkanie 8:0.
Finał turnieju był wewnętrzną rywalizacją drużyn z Gminy Dobczyce. Naprzeciw siebie stanęli: Płomień Brzączowice i UKS Dobczyce. Jednobramkowe zwycięstwo gospodarzy pozwoliło im cieszyć się z końcowego triumfu na który w pełni zasłużyli. Bramkę na wagę złotego medalu zdobył Sebastian Bednarczyk. Warto odnotować bardzo dobry występ drużyn z naszej gminy. W pierwszej czwórce turnieju znalazły się aż trzy drużyny reprezentujące Gminę Dobczyce.
Po ostatnim meczu turnieju nagrody małym piłkarzom wręczali działacze Podokręgu Myślenice. Wśród nich prezes Stefan Socha który  mówił: - Jestem zbudowany poziomem tego turnieju, graliście bardzo ambitnie, walcząc o każdą piłkę i każdy metr boiska. Gratuluję wam tego.
Puchar, dyplom oraz medale dla swoich wychowanków wręczyła również Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzączowicach Grażyna Kwiecińska. Uroczystość wręczenia nagród, medali i dyplomów prowadził Stanisław Cichoń.

Faza Grupowa:
Raba Dobczyce - Andrusy Lipnik 0-7
Iskra Głogoczów - UKS Dobczyce 0-7
Grodzisko Raciechowice - Andrusy Lipnik 0-7
Płomień Brzączowice -  LKS Rudnik 7-1
Trójka Myślenice  - UKS Dobczyce 1-4
Wicher Stróża - LKS Rudnik 7-0
Orzeł Myślenice  - Dalin Myślenice 2-1
Raba Dobczyce - Grodzisko Raciechowice 2-1
Iskra Głogoczów - Trójka Myślenice 0-5
Płomień Brzączowice - Wicher Stróża 6-0

Półfinały:
Raba - Płomień 1-7 (Michura - Braś x3, Bednarczyk x3, Dąbrowski)
UKS - Orzeł 2-1 (P.Grandys, A.Samek - Płoszaj)
Mecz o V miejsce
Trójka Myślenice - Dalin Myślenice 1-2

Mecz o VII miejsce
Wicher Stróża - Grodzisko Raciechowice 3-0

Mecz o IX miejsce
LKS Rudnik - Iskra Głogoczów 0-0 k.2-3

Mecz o III miejsce
Orzeł Myślenice - Raba Dobczyce 8-0 (Grochal x2, Płoszaj x2, Chmiel, Gładysz, Pytlak, Sopiak)
Finał
UKS Dobczyce - Płomień Brzączowice 0-1 (Sebastian Bednarczyk)
PŁOMIEŃ BRZĄCZOWICE: Bednarczyk, Braś, Dąbrowski, Brytan, Żądło, Płatek, Kordula, Filuciak, Kochan. Trener Stanisław Maniecki.
UKS DOBCZYCE: Głąb, K.Grandys, P.Grandys, Samek, Majewski, Kubiński, Filutowski, Parwa, Machajski, Jędrzejczak, Walas, Żyła, Szpak. Trener Waldemar Kopp.
RABA DOBCZYCE: Baran, Błaszczyk, Braś, Ciężarek, Dzięgiel, Krupa, Masełko, Michura, Papież, Rokosz, Wójtowicz. Trener Tomasz Krasek.
Mecze sędziowali: Tomasz Bizoń oraz Dawid Mleczek (KS Myślenice).

Galeria: