Otwarcie korony zapory w Dobczycach dla ruchu turystycznego

Po głębszych analizach i opracowaniu nowego planu zabezpieczeń Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie zdecydował się 1 czerwca na otwarcie zapory dla ruchu turystycznego. Został przygotowany plan zabezpieczenia. Zgodnie z nim gmina przygotowuje ścieżkę zabezpieczającą. Partnerem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Jest to pierwszy krok do prac nad samym wykorzystaniem zbiornika dobczyckiego do celów rekreacyjnych.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców wraz z dziećmi na oficjalne otwarcie korony zapory w Dobczycach, które nastąpi 1 czerwca 2014 roku o godzinie 12:30, na koronie zapory przy śluzach. Otwarcie będzie można również obserwować z dziedzińca zamkowego. Dla tych, którzy dotrą na koronę zapory (wejście na zaporę od strony ul. Budowlanych i od strony ul. Jałowcowej) RZGW i MPWiK przygotuje wiele atrakcji. Będzie rejs statkiem (bilety do dostania podczas pikniku rycerskiego na Wzgórzu Starego Miasta) oraz upominki.  

W tym dniu od godziny 14 trwać będzie Piknik Rycerski na Wzgórzu Starego Miasta zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Serdecznie zapraszamy.

Relację z otwarcia będzie można obejrzeć na iTV Myślenice oraz przeczytać w Tapecie.

Wstęp na koronę zapory będzie możliwy od 1 maja do 30 września od 09:00 do 21:00, a od 1 października do 30 kwietnia (tylko w soboty i niedziele) w godzinach od 09:00 do 17:00.

Regulamin wejścia na koronę zapory w załączeniu.