Ostatnie pożegnanie Wiesława Szymoniaka

Wiesław Szymoniak 1950 - 2023Wczoraj pożegnaliśmy śp. Wiesława Szymoniaka – oddanego radnego Rady Miejskiej w Dobczycach, wspaniałego pedagoga i wychowawcę, dobrego i życzliwego człowieka. W ostatnim pożegnaniu towarzyszyła mu rodzina i bliscy oraz licznie zgromadzona społeczność gminy Dobczyce, dla której z takim zaangażowaniem pracował.
 
Śp. Wiesław dał się poznać jako człowiek dialogu, wytrwale szukający rozwiązań i porozumienia. Swoją wiedzą i doświadczeniem wniósł nieoceniony wkład w działania lokalnego samorządu. Chętnie wspierał inicjatywy kulturalne i sportowe, był wiceprzewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz członkiem Kapituły Nagrody Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce w dziedzinie kultury. Zawsze służył dobrą radą i pomocą, a swoją pracę dla lokalnej społeczności traktował priorytetowo. Nawet mierząc się z chorobą był na bieżąco ze sprawami gminy i potrzebami jej mieszkańców.
 
Podczas uroczystości pogrzebowej, śp. Wiesława Szymoniaka szczególnie pożegnały dwie społeczności, z którymi przez lata był związany – Zespół Szkół im. Józefa Tischnera w Dobczycach oraz Samorząd Gminy i Miasta Dobczyce. W poruszających słowach dyrektor Bogusław Lichoń oraz burmistrz Tomasz Suś wspomnieli nietuzinkową osobowość śp. Wiesława Szymoniaka. O oprawę muzyczną ceremonii pochówku zadbała Orkiestra Dęta "Dobczyce".
 
Śp. Wiesław Szymoniak pochowany został na cmentarzu komunalnym przy ul. Gancarskiej. Uroczystości pogrzebowej towarzyszyła zbiórka na wsparcie działalności Fundacji „Okno nadziei”.
 
Rodzinie oraz bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.