Nowy pojazd trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Stojowicach

dwóch przedstawicieli jednostki oraz burmistrz Tomasz Suś
Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Dobczycach gościliśmy przedstawicieli jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Stojowicach. Druhowie przekazali na ręce burmistrza Tomasza Susia, wiceburmistrz Edyty Podmokły oraz radnych podziękowania za wsparcie i zaangażowanie w pozyskanie nowego pojazdu.
 
W lutym jednostka OSP Stojowice powitała nowy sprzęt transportowy – samochód specjalny pożarniczy marki Mercedes, który został bezpłatnie na własność przydzielony jednostce decyzją Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Piotra Filipka. Informację o podjętej decyzji przekazał druhom podczas zebrania walnego Komendant Powiatowy PSP w Myślenicach st. bryg. Sławomir Kaganek. To właśnie w powiatowej jednostce PSP służył wcześniej przekazany Stojowicom pojazd. W powitaniu nowego pojazdu licznie uczestniczyli druhny i druhowie OSP, przedstawiciele MDP oraz mieszkańcy Stojowic.
 
- Cieszę się, że wspólnie podejmowane działania i starania przynoszą efekty. To kolejny pojazd, który wesprze jednostkę z terenu gminy Dobczyce, a tym samym wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. – powiedział burmistrz – Dziękuję za przychylność i wsparcie Małopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiej PSP oraz Komendantowi Powiatowemu PSP w Myślenicach, a także wszystkim, którzy wspierali to działanie. Wierzę, że samochód będzie dobrze służył jednostce i całej społeczności gminy Dobczyce. – dodał.