Międzynarodowy Dzień Muzeów i Muzealników

Międzynarodowy Dzień Muzeów i Muzealników

18 maja przypada Międzynarodowy Dzień Muzeów, zwany także Dniem Muzealnika. Z tej okazji kierujemy najlepsze życzenia i słowa uznania do pracowników tych instytucji, a szczególnie do pracowników Muzeum Regionalnego PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach. To dzięki Waszej pracy i pasji możemy sięgnąć do historii naszych przodków, czy poznać dawną kulturę i zwyczaje. Są to ważne elementy budujące naszą tożsamość, które także jako Gmina Dobczyce pragniemy chronić i kultywować.

W dniu dzisiejszym przypada także 28. rocznica śmierci Władysława Kowalskiego, twórcy dobczyckiego muzeum i równocześnie pierwszego kustosza. Z tej okazji zachęcamy do sięgnięcia po wydaną w 2017 roku biografię Władysława Kowalskiego "Pasjonat" autorstwa Barbary Myczkowskiej Hankus. Książka ta dostępna jest m.in. w biurze Pttk Oddział Dobczyce przy ul. Podgórskiej (505 451 570) oraz w Muzeum Regionalnym PTTK Dobczyce.

Przypominamy także, że w maju Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach otwarte jest dla zwiedzających w soboty i niedziele w godz. 10:00 - 17:00 oraz dla grup zorganizowanych także poza weekendami. Takie wizyty należy umawiać pod nr tel. 505 451 570.