Koncert przyjaźni Polska-Rosja

W sobotni wieczór, 21 lipca 2012, publiczność zgromadzona w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego miała niepowtarzalną okazję obejrzeć niezwykły muzyczno-taneczny spektakl. Na scenie wystąpiły dwa znakomite i barwne zespoły: "Ludowy Dziecięcy Zespół "Cagda" z odległej Kałmucji (Rosja) oraz gospodarze – Zespół Pieśni i Tańca "Dobczyce".
 
Pierwszy z nich – zachwycił egzotycznymi, bogato zdobionymi strojami, orientalną muzyką i ciekawymi układami tanecznymi. Na scenie zobaczyć można było między innymi taniec kwiatu lotosu, taniec z szablami, ludowe tańce i pieśni kałmuckie. Drugi – porwał publiczność skocznymi rytmami polki, mazura, oberka, zaprezentował suitę tańców lubelskich, rzeszowskich, śląskich, pokazał się też w bardziej lirycznej odsłonie - w kujawiaku.
 
Koncert Polska Rosja był piątym z cyklu koncertów przyjaźni. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu gościł już do tej pory dwukrotnie Zespół "Wisła" z Kurytyby (Brazylia), zespoły "Gorlica" i "Lubystok" z Ukrainy oraz zespoły" "Sołnecznyje promyki" i "Rowestniki" z Białorusi.
 
 
Obszerną fotogalerię znaleźć można na Facebooku Ośrodka Kultury
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.382152635174050.106172.10000137...