Kolejny ogólnopolski sukces kółka plastycznego MGOKiS - Nowa Wieś

Młode plastyczki z Nowej Wsi znalazły się wśród laureatów VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moja Kartka Walentynkowa”, zorganizowanego przez Dom Kultury w Kielcach. Do konkursu złożono 730 prac z całego kraju.
Komisja artystyczna konkursu przyznała 6 nagród i kilkanaście wyróżnień. Jurorzy oceniali pomysłowość, pracochłonność, a także wiarygodność i oryginalność prac. Konkurs miał charakter otwarty (uczestnicy mieli od kilku do kilkunastu lat), bez podziału na kategorie wiekowe.
Prace 13-letniej Małgorzaty Bławut z Nowej Wsi, po raz kolejny okazały się najlepsze w Polsce! Młoda plastyczka zdobyła I Nagrodę w Konkursie (przypominamy, że kilka miesięcy wcześniej Małgosia również zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Światło”). Wyróżnieniami uhonorowane zostały: Jowita Święch (14 lat) i Zuzanna Zych (11 lat). Wszystkie dziewczęta wykonały prace na zajęciach kółka plastycznego MGOKiS Dobczyce ,prowadzonych przez Paulinę Steligę w Nowej Wsi.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 14 lutego 2014 roku w pięknie odrestaurowanym Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach, podczas wernisażu najlepszych prac.