Kładka pieszo-rowerowa z Nagrodą Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza

burmistrz Tomasz Suś i wiceburmistrz Edyta Podmokły w gronie laureatów
Województwo Małopolskie nagrodziło najpiękniejsze i najciekawsze obiekty architektoniczne, które powstały w ciągu dwóch minionych lat. Wśród nagrodzonych znalazła się realizacja kładki pieszo-rowerowej łączącej koronę zapory ze Wzgórzem Zamkowym, projektu Biura Projektów Lewicki Łatak.
 
Dziś Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza z rąk Iwony Gibas – Członka Zarządu Województwa Małopolskiego odebrali burmistrz Tomasz Suś wraz z zastępcą Edytą Podmokły oraz architekt Kazimierz Łatak.
 
Kładka pieszo-rowerowa otrzymała Nagrodę w kategorii „Przestrzeń publiczna”. Przyznano jej pierwsze miejsce, doceniając realizację za „wrażliwe wkomponowanie obiektu inżynieryjnego w złożony kontekst formalno-funkcjonalny oraz skomplikowaną topografię terenu, a także za skromną formę nierywalizującą z krajobrazem”.
 
Gratulacje złożyli nagrodzonym także radni województwa, Stanisław Bisztyga i Rafał Kosowski.
 
Wykonawcą kładki pieszo-rowerowej była firma Mostmarpal Sp. z o.o., która podjęła się niezwykle trudnej logistycznie realizacji tej inwestycji.
 
*********
Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza za najlepsze współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski przyznawana jest raz na dwa lata. Otrzymują ją projektanci oraz inwestorzy najlepszych realizacji architektonicznych znajdujących się na obszarze województwa małopolskiego i oddanych do użytkowania w okresie dwóch lat kalendarzowych poprzedzających ogłoszenie konkursu. Prestiżową statuetkę można zdobyć w ramach trzech kategorii: architektura użyteczności publicznej, architektura mieszkaniowa i przestrzeń publiczna.
 
Fot. UMWM / UGiM Dobczyce