Kawiarnia Muzyczna MGOKiS: Anna Jantar - Wspomnienie

W niedzielny wieczór 26 stycznia 2014r., w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach przypomniano najpiękniejsze piosenki jednej z najwybitniejszych gwiazd polskiej estrady - Anny Jantar. Podczas VIII koncertu z cyklu "Kawiarnia Muzyczna MGOKiS" publiczność zgromadzona we foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego usłyszała takie przeboje jak m.in.: "Tyle słońca w całym mieście", "Radość najpiękniejszych lat", "Nie wierz mi nie ufaj mi", "Tylko mnie poproś do tańca", "Moje jedyne marzenie", "Za każdy uśmiech Twój" czy "Za wszystkie noce ". Żywa reakcja publiczności, która włączyła się we wspólne śpiewanie piosenek: "Baju Baj", "Staruszek Świat",  "Moje jedyne marzenie", "Najtrudniejszy pierwszy krok" i innych - była doskonałym dowodem na to, że przeboje "bursztynowej dziewczyny" są nieśmiertelne. Wiele emocji wzbudziła piosenka "To co dał nam świat" będąca swoistym hołdem dla nieżyjącej piosenkarki, skomponowana po śmierci artystki przez jej męża Jarosława Kukulskiego, a zaśpiewana po raz pierwszy przez Krzysztofa Krawczyka.

Muzyczny życiorys Anny Jantar przypomniała Państwu doskonała wokalistka i znakomici muzycy:

Katarzyna Radwańska - wokalistka m.in. zespołu "MusicWay" i projektu Tribute to Abba. Od 11 lat związana z legendarnym krakowskim zespołem "Boba Jazz Band", Triem Wojciecha Groborza oraz wieloma znakomitymi krakowskimi muzykami. Laureatka wyróżnienia w Konkursie Wokalistów Jazzowych w Zamościu, laureatka II miejsca w Wojewódzkim Konkursie Poezji Śpiewanej w Krakowie, uczestniczka licznych festiwali jazzowych m.in.: "Bielskiej Zadymki Jazzowej", "Krakowskich Zaduszek Jazzowych", Festiwalu w Old Sacramento, "Baszta Jazz Festivalu", "Letniego Festiwalu Jazzowego" w Piwnicy pod Baranami. Współpracowała m.in. ze szwedzkim zespołem "Dixieland Society", "The Willows Revival Singers", formacją Leszka Żądły, a także z "Big Warsaw Band", "Old Metropolitan Band" oraz z rewelacyjnym krakowskim "Jazz Band Ball".

Wojciech Wachułka (instrumenty klawiszowe) - obdarzony ogromną intuicją muzyczną, jeden z najbardziej wziętych pianistów w Krakowie. Występował na scenach niemal całego świata, zarówno w formacjach muzycznych, jak i zespołach teatralnych, gdzie często bywa akompaniatorem. Chętnie grywa w big-bandach, ma więc na koncie także sporo realizacji telewizyjnych. Na scenie lubi łączyć jazz z muzyką rozrywkową i w tej tonacji mieści się styl jego akompaniamentu. Potrafi doskonale podkreślić charakter wokalu.

Witold Chronowski (gitara) - gitarzysta jazzowy, kompozytor związany z wrocławskim środowiskiem jazzowym. Swoją… przygodę z jazzem rozpoczął‚ ponad dwadzieścia lat temu. Laureat wyróżnienia w IX konkursie „Jazz Juniors” w Krakowie (wraz zespołem "Jazz Sextet"). Inicjator i uczestnik warsztatów jazzowych w Brzozowie. Autor muzyki do poezji E. Stachury, J. Barana i J. Tuwima Uczestnik Wrocławskich Zaduszek Jazzowych (Listopad 2001), uczestnik projektu  „Jazz i poezja”,  uczestnik jam session z Michałem Urbaniakiem na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi.Wielokrotnie koncertował z zespołem „Nestor Band” u boku znanego wrocławskiego trębacza, Tadeusza Nestorowicza. Współpracuje nieprzerwanie z niemieckim big-bandem „Dr Martin Swing Band”,  Jazz Band Ball Orchestra, Beale Street Band, Boba Jazz Band. Aktualnie, wraz z Janem Gonciarczykiem i Andrzejem Popielem, członek grupy Chronowski Jazz Trio.

Bartłomiej Szczepański (perkusja, instrumenty perkusyjne) - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, artysta Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem oraz Krakowskiego Teatru Kto.

Już dziś zapraszamy na kolejny koncert!

23 lutego w Kawiarni Muzycznej MGOKiS będzie można usłyszeć koncert arii i pieśni "Słowiańska Dusza w Muzyce Wokalnej" w wykonaniu Konrada Cygala. Konradowi akompaniować będzie Michalina Kałużny

Galeria: