Kampania pt "To też twoja historia"

Kampania pt "To też twoja historia"

Szanowni Państwo,

w całej Polsce działa już ponad 700 archiwów społecznych i liczba ta stale rośnie- w naszej miejscowości takie archiwum również działa. 

Dzięki pasji i zaangażowaniu osób, które gromadzą, digitalizują i udostepniają stare zdjęcia, pocztówki, listy, dokumenty osobiste, a także nagrywają relacje historii mówionej , poznajemy historię, która jest często nieobecna w podręcznikach. Angażowanie społeczności, odkrywanie własnej przeszłości, edukowanie o historii własnej okolicy- tym własnie zajmują sie archiwa społeczne. 

Jako Centrum Archiwistyki Społecznej chcemy, aby ten oddolony, oparty na pasji ruch nieustannie sie rozwijał. Dlatego z najwiekszą przyjemnością zapraszają Państwa do włączenia się w kampanie pt. "To też Twoja historia", która zachęca do przeszukiwania i odkrywania zbiorów na prowadzonym portalu Zbiory Społeczne. Termin kampanii to 9 czerwca, świętujemy Międzynarodowy Dzień Archiwów.

Portal Zbiory Społeczne to narzędzie zaprojektowane przez Centrum Archiwistyki Społecznej, dzięki któremu archiwa społeczne mogą dzielić sie w internecie swoimi zasobami. Zbiory Społeczne to ponad 135 tysięcy dokumentów, fotografii, nagrań historii mówionej.

 

Centrum Arciwistyki Społecznej