Kalejdoskopowych inicjatyw ciąg dalszy

Kalejdoskop Partnerstwa w Gminie Dobczyce

Wczoraj, podczas Kawiarenki Obywatelskiej podsumowaliśmy projekty realizowane dzięki Kalejdoskopowi Partnerstwa. W ramach tegorocznych „kalejdoskopowych” inicjatyw udało się w naszej gminie zrealizować projekty „Kino w dobrym klimacie” oraz „Mozaika z książką w tle”. Oba okazały się strzałem w dziesiątkę i przyciągnęły liczne grono uczestników.

Mówiliśmy też o Gali Partnerstwa, która w październiku odbędzie się w dobczyckim Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym. Głównym jej punktem będzie wyłonienie laureata stypendium przyznanego w ramach Funduszu Stypendialnego. O możliwości zgłoszenia kandydatów już wkrótce u nas oraz na Kalejdoskop partnerstwa.

Sporo dowiedzieliśmy się również o MORSO - Marszałkowskich Ośrodkach Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Członków organizacji pozarządowych po szczegóły zapraszamy na stronę www.arts-fun.pl. W ramach tego projektu w Myślenicach uzyskać można kompleksową pomoc prawną, księgową oraz cenne porady dotyczące działania organizacji i realizacji projektów. Od 24 września uruchomiony będzie również internetowy cykl szkoleń w formie webinarów. Zachęcamy do korzystania!

--------

Kalejdoskop partnerstwa powstał dzięki osobom społecznie zaangażowanym, które postanowiły zrealizować projekt, którego celem było nawiązanie współpracy pomiędzy organizacjami społecznymi i grupami nieformalnymi, które działają na rzecz lokalnych społeczności.

Są to przedstawiciele: myślenickiej Fundacji Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS, Myślenickiego Towarzystwa Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach oraz trzech liderów PAFW (Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności): Izabela Janczak-Bizoń, Anna Kapusta oraz Paweł Piwowarczyk. Od tego roku w działania Kalejdoskopu włączyło się także dobczyckie Stowarzyszenie KAT.