Aktualności

Data publikacji: 2018-02-20
podziękowanie burmistrza Pawła Machnickiego dla Druhów OSP

Kończąc cykl zebrań strażacki w jednostkach OSP z naszej gminy, burmistrz Paweł Machnicki kieruje do Prezesów jednostek OSP oraz Strażaków Ochotników podziękowanie za wzorowe przygotowanie i przeprowadzenie walnych zebrań sprawozdawczych.

Data publikacji: 2018-02-20
Gif 1%

Trwa okres składania rocznych zeznań podatkowych. Jest to czas kiedy mogą Państwo przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego lub osoby będącej w potrzebie.
Wystarczy tylko w zeznaniu podatkowym wpisać odpowiedni numer KRS. Wypełniając PIT sami możemy decydować jak nasze pieniądze z podatku będą wykorzystane. Dla wielu instytucji i osób prywatnych jest to znacząca forma pomocy.
Zachęcamy Państwa do przekazania 1% potrzebującym z naszej gminy. Prezentujemy listę osób i instytucji, którym mogą go Państwo ofiarować.

Data publikacji: 2018-02-20

grafika - hiperłącze Zagospodarowanie otoczenia Zbiornika Dobczyckiego etap 3W etapie III "Zagospodarowania otoczenia Zbiornika Dobczyckiego" postawiono przede wszystkim na zwiększenie atrakcyjności turystycznej Wzgórza Staromiejskiego i stworzenie pętli turystycznej. Zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym prześledzić możemy trasę zmian, jaka nastąpi po realizacji tego etapu. Film otworzy się w nowym oknie po kliknięciu w grafikę.

Data publikacji: 2018-02-19
Wernisaż koronczarki pani Małgorzaty Budyn i wieczorek poetycki pana Kazimierza Budyna

Mroźny piątkowy wieczór mogliśmy spędzić w niewielkiej, ale jakże przytulnej galerii Ispiny. Tym razem wnętrze wypełniły prace koronkarskie pani Małgorzaty Budyn, które okraszone były poezją równie utalentowanego męża – pana Kazimierza. Małżeństwo pochodzące ze Stadnik od lat z sukcesami rozwija swoje pasje.

Data publikacji: 2018-02-16

budowa szkoły w Dziekanowicach - hiperłącze Budowa szkoły w Dziekanowicach z nieco innej perspektywy - zachęcamy do obejrzenia kolejnej części filmu autorstwa Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobczycach - Tadeusza Bochni.

Data publikacji: 2018-02-15
kadr z filmu stowarzyszenia "Communicare"

Najpierw zrobili coś dla społeczności w której żyją, a teraz prezentują efekt swojej pracy za pomocą filmu. Oddaj głos na najciekawszą inicjatywę. Wśród uczestników konkursu jest również stowarzyszenie "Communicare" z Kędzierzynki z projektem "Akademia Pani Ewy".

Data publikacji: 2018-02-15
pole ze skoszonym zbożem, widoczne na pierwszym planie bele siana

Myślenickie Biuro Powiatowe ARiMR zaprasza na szkolenie z zakresu zmian we wniosku o dopłaty bezpośrednie składane w 2018 roku, które odbędzie się 19 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Gminyi Miasta Dobczyce (Rynek 26) o godzinie 10:00.

Data publikacji: 2018-02-14
Budowa szkoły w Dziekanowicach

Imponująco prezentuje się budowa szkoły w Dziekanowicach, nad którą prace rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku. Powstający obiekt będzie nowoczesny oraz będzie spełniać współczesne normy, w tym również związane z oszczędnością energii.

Data publikacji: 2018-02-14
Finansowe wsparcie powiatu w zakresie ochrony zdrowia - grafika przykładowa

Gmina Dobczyce wspiera powiat w zakresie ochrony zdrowia. W 2017 roku na współfinansowanie zadań z tego sektora gmina udzieliła dotacji o łącznej wartości 57 239,46 zł na szczepienia ochronne dzieci przeciw meningokokom, dziewcząt przeciw HPV oraz dofinansowanie zakupu stołu operacyjnego.

Data publikacji: 2018-02-14
rekrutacja w szkołach i przedszkolach

Choć rekrutacja do przedszkoli i szkół w gminie Dobczyce  na rok 2018/2019 rusza dopiero 12 marca 2018 r. już dziś warto zapoznać się z zarządzeniem Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce, które określa terminy naboru i weryfikacji wniosków oraz z zasadami obowiązującymi przy rekrutacji.

Strony