Aktualności

Data publikacji: 2019-11-19
Koncert orkiestr sił zbrojnych z Polski i Stanów Zjednoczonych

Na dobczyckiej scenie, podczas koncertu 16 listopada, zagrały orkiestry sił powietrznych USA i Polski: The U.S. Air Forces in Europe Band oraz Big-Band Orkiestry Wojskowej w Bytomiu. Towarzyszyli im wokaliści - Magdalena Krzywda oraz Clint Whitney. Polski akcent wieczoru zapewnił Big Band Dobczyce z bandleaderem Ernestem Hekselem na czele.

Data publikacji: 2019-11-18
Świąteczna Zbiórka Żywności

Okres świąteczny to czas, w którym osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej wymagają szczególnej pomocy. Dlatego też dwa razy w roku, w okresie wielkanocnym i przed Bożym Narodzeniem, Banki Żywności organizują zbiórki żywności, w które angażuje się na terenie naszej gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobczycach.

Data publikacji: 2019-11-18
Koncert - W żółtych płomieniach liści fot. KAT Dobczyce

Trzy pokolenia Sekcja Wokalna MGOKiS Dobczyce wzięły udział w sentymentalnym, jesiennym koncercie, który zapoczątkował cykl muzycznych spotkań pod nazwą „4 pory roku”. Niezwykle nastrojowo, w rozbiciu na głosy zabrzmiały polskie piosenki, których teksty nawiązywały do znanej wszystkim polskiej, złotej jesieni, przeplatanej słońcem i deszczem. T

Data publikacji: 2019-11-15
Upływa termin zapłaty zobowiązań podatkowych

Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce uprzejmie przypomina o zbliżającym się terminie płatności IV raty podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego oraz łącznego zobowiązania pieniężnego. Termin zapłaty zobowiązań podatkowych upływa 15 listopada 2019r.

Data publikacji: 2019-11-15
grafika promująca projekt "Kalejdoskop Mateamtyczny"

Uczestników projektu "Kalejdoskop Matematyczny" informujemy, że wyjazd na Politechnikę Krakowską w dniu 16 listopada 2019 r. będzie o godz. 8:20 z parkingu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Dobczycach (ul. Parkowa 4).

Data publikacji: 2019-11-14
Dzień Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej nr 2

O tym, że czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację doskonale wiedzą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Dniem Głośnego Czytania, zwieńczyli II edycję akcji „Szkolne Przygody Słodziaków”. Tego dnia, w pięknie zaaranżowanej scenerii leśnej polany, uczniom czytali przedstawiciele różnych środowisk.

Data publikacji: 2019-11-13
podpisanie umowy

Budynek dawnej szkoły podstawowej przy ul. Jagiellońskiej 2, powszechnie nazywany „Chiraną”, zostanie wyremontowany, a w odnowionych pomieszczeniach powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Data publikacji: 2019-11-13
spektakl "Wiesław czyli wesele krakowskie"

Tradycja teatru amatorskiego w Kornatce rozkwita, a to za sprawą prężnie działającej międzypokoleniowej Grupy Teatralnej ze Stowarzyszenia „Gościniec”. Po sukcesach wystawionych w latach ubiegłych sztuk - „Diabeł na Podhalu” oraz „Zaloty góralskie”, na scenie zaaranżowanej w remizie OSP, zaprezentowano sztukę „Wiesław czyli wesele krakowskie”.

Data publikacji: 2019-11-13
obchody Narodowego Święta Niepodległości w Dobczycach

Dobczyce zabłysnęły tańcem i folklorem, rozbrzmiały pieśnią patriotyczną, mieszkańcy wspólnie uczcili kolejny rok niepodległej Polski. A wszystko zaczęło się Polonezem – korowód par zainaugurował koncert, który był swoistym ukłonem w stronę polskiej tradycji, obyczajów, ale także muzycznym wspomnieniem tych, którzy za Polskę szli w bój.

Data publikacji: 2019-11-13

Urząd Gminy i Miasta Dobczyce informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej nastąpi przerwa w zasilaniu w wodę miejscowości: Brzezowa, Kornatka i Dobczyce (ulice: Dębowa, Myśliwska, Podlesie, Skalna, Sosnowa). Przewidywany czas usunięcia awarii — godzina 13.

Za wszelkie utrudnienia w korzystaniu z sieci wodociągowej UGiM Dobczyce przeprasza.

Strony