I Powiatowy Konkurs z kształcenia słuchu

W niecały miesiąc po sukcesie Konkursu Gitarowego „Młodzi czarodzieje gitary”, Szkoła Muzyczna I Stopnia w Dobczycach podjęła się organizacji kolejnego konkursu. Tym razem dotyczył on kształcenia słuchu.

„Inicjatorką i organizatorką konkursu jest Magdalena Irzyk, pracująca w Szkole Muzycznej w Dobczycach. Bardzo cieszę się, że nauczyciele prężnie działają na rzecz rozwoju uczniów i samej szkoły” – mówiła Monika Gubała – dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dobczycach. „Planujemy, że konkurs będzie się odbywał w Dobczycach co 2 lata” – podkreślała.

Konkurs odbył się 19 kwietnia 2012 r. i swoim patronatem objęli  go: Starosta Powiatu Myślenickiego - Józef Tomal, Rada Miasta Dobczyce, Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce - Marcin Pawlak. 

W I Powiatowym Konkursie z kształcenia słuchu dla uczniów szkół muzycznych I stopnia (klas III cyklu sześcioletniego oraz klas II-IV cyklu czteroletniego) wzięły udział 4 szkoły: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Myślenicach, Szkoła Muzyczna I stopnia w Czasławiu, Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobczycach i Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Gdowie.

Uczniów oceniało jury w składzie: mgr Monika Szymska z PSM I stopnia w Myślenicach - przewodnicząca jury, mgr Barbara Knapczyk z SM I stopnia w Dobczycach, mgr Piotr Marczak z SM I stopnia w Czasławiu.

Spośród 27 uczestników konkursu jury wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce- Maria Soczówka z PSM I stopnia w Myślenicach z cyklu czteroletniego

II miejsce- Adam Dobek z PSM I stopnia w Myślenicach z cyklu czteroletniego

II miejsce- Wiktoria Suder z SM I stopnia w Dobczycach z cyklu sześcioletniego

III miejsce- Gabriela Cienkosz z PSM I stopnia w Myślenicach z cyklu sześcioletniego

III miejsce- Julia Skiba z PSM I stopnia w Myślenicach z cyklu sześcioletniego

wyróżnienia: Julia Kwiatkowska z SM I stopnia w Dobczycach z cyklu sześcioletniego, Maja Kowalska z SM I stopnia w Dobczycach z cyklu sześcioletniego, Michał Wnęk z PSM I stopnia w Myślenicach z cyklu czteroletniego oraz Katarzyna Repeć z PSM I stopnia w Myślenicach z cyklu czteroletniego.