"I MIĘDZYNARODOWY PLENER FOTOGRAFICZNY -DOBCZYCE -2012"

W ostatni weekend kwietni do Dobczyc przyjadą fotograficy zrzeszeni w Dolnośląskim Stowarzyszeniu Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych. W Dobczycach i okolicy odbędzie się plener fotograficzny dokumentujący najciekawsze zakątki gminy.
Plener rozpocznie się już w sobotę 28 kwietnia na Wzgórzu Zamkowym, w niedzielę tematem przewodnim będzie Inscenizacja Obchodów Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Jezioro Dobczyckie. Poniedziałek będzie dniem objazdowym po gminie i najbliższej okolicy.
Plener zakończy się wernisażem prezentującym prace fotograficzne, które powstały podczas  65 letniej pracy Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych. Już dziś serdecznie zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 1 maja o godz. 14:00 w Regionalnym Centrum Oświatowo Sportowym w Dobczycach.

Na wystawie eksponowane będą prace fotograficzne nagradzane w licznych konkursach oraz  eksponowane na krajowych i międzynarodowych wystawach fotograficznych, w których członkowie Stowarzyszenia brali udział na przestrzeni sześćdziesięciopięciolecia jego nieprzerwanej działalności.
Należy przypomnieć, że jednym z założycieli Stowarzyszenia,(21 maja 1947 roku),a także jego pierwszym prezesem był znany fotografik, odkrywca techniki zwanej "IZOHELIA" , profesor WITOLD ROMER. Nazwisko w historii fotografii bardzo znane, a więc zobowiązujące członków Stowarzyszenia do twórczego działania. Na wystawie zobaczymy fotografie m.in. takich polskich twórców jak: Janusz Wojewoda, Andrzej Krynicki, Zbigniew Stokłosa, Andrzej Małyszko, Józefa Weronika Stokłosa, Robert Serba, Ewa Gnus, Piotr Nowak, Jerzy Wiklendt ,Jerzy Jaugsch, Ireneusz Gołaj, Jacek Gugulski, Dawid Błaszczyk, Beta Rutańska, Anna Leśniewska, Irena Dębosz, Dorota Janiak - Rothley, Izaak Kaszen, Arkadiusz Cebula a także twórców zagranicznych - członków DSAFiTA m.in.: Derek Matthew Slattery - Anglik zamieszkały w Szwajcarii, Freddy Mary - Belgia, Kanako Nochi - Japonia.

Fotografie, które powstaną podczas I Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego-Dobczyce 2012, pokazane zostaną na wystawie, która towarzyszyć będzie uroczystością związanym z zakończeniem sezonu turystycznego w Dobczycach.

Galeria: