I Dobczyckie Spotkanie z Poezją

I Dobczyckie Spotkanie z Poezją

W scenerii zamkowych murów odbyło się w piątek I Dobczyckie Spotkanie z Poezją. To wyjątkowe wydarzenie było wspaniałą okazją do poznania i posłuchania twórczości dobczyckich artystów – poetów. I choć są oni znani w lokalnym środowisku, to tego wieczoru wielu postanowiło zaskoczyć słuchaczy i zaprezentować swoją twórczość w zupełnie nowej odsłonie. Jak wspominało wielu poetów, ich dorobek atystyczny to wypadkowa wydarzeń i emocji, które towarzyszą im w życiu codziennym.

Pomysł, aby zebrać wszystkich na jednej scenie zrodził się wśród członków Rady Społecznej działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach, która to wspólnie z dobczycką biblioteką, była gospodarzem tego wydarzenia. I tak, w klimatycznych murach sali śp. Władysława Kowalskiego, zaprezentowali swoją twórczość kolejno: Kazimierz Budyn, Jadwiga Daniek-Salawa, Andrzej Domagalski, Kasia Dominik, Lucyna Dyrcz-Kowalska, Marta Grucela, czy Beata Rokosz-Szymanek. Nie zabrakło także utworów nieobecnych tego wieczoru poetów: Kamili Gwoździewicz, której wiersze przeczytała córka śp. Władysława Kowalskiego – Barbara Włodarczyk oraz Wiktora Piwowarskiego, którego utwory zaprezentowała bibliotekarka Dorota Mistarz.

Twórczość poetów nagrodzona została nie tylko gromkimi brawami i słowami uznania, ale także specjalnym wyróżnieniem – Dobczyckim Laurem Poetyckim. Pięknie wykonane statuetki oraz listy gratulacyjne wręczyli wspólnie: zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobczycach Marek Kaczor, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach Paweł Piwowarczyk oraz prezes Rady Społecznej przy Miejskiej Bibliotece w Dobczycach Krystyna Zając.

Ten piękny, liryczny wieczór dodatkowo uświetniły dwa wspaniałe muzyczne duety – Małgorzata Molendys i Marek Cieślak oraz Anna Stożek i Zbigniew Dudzik. Ta poetycko-muzyczna kompilacja dostarczyła słuchaczom niezapominanych emocji, a jak zapowiedzieli organizatorzy, idea Dobczyckich Spotkań z Poezją będzie kontynuowana.

Wydarzenie przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach wraz z Radą Społeczną, przy współpracy z PTTK Dobczyce, MGOKiS Dobczyce, KAT Dobczyce oraz Gminą Dobczyce.