Historia opowiedziana przez mieszkańców

historia Kornatki„Historię tworzą ludzie” – te słowa padły dziś z ust sołtys Kornatki Jolanty Ziemby. To właśnie z mieszkańcami, którzy w latach powojennych tworzyli historię Kornatki i uczynili ją taką, jaką współcześnie możemy oglądać spotkaliśmy się dziś na wieczorze wspomnień. To seniorzy byli głównymi narratorami dzisiejszego spotkania, żywo opowiadając o historii i wydarzeniach wsi na podstawie zebranych archiwalnych fotografii.

Ten międzypokoleniowy wieczór był również podsumowaniem dwóch projektów realizowanych przez ostatnie dwa miesiące przez stowarzyszenie „Gościniec”: projektu „Kultura i tradycja łączy pokolenia", którego głównym celem było wystawienie sztuki „Diabeł na Podhalu” oraz "Wehikuł Czasu" – cykl spotkań międzypokoleniowych.

Na spotkaniu nie było końca śmiesznym anegdotom, radosnym historiom i wnikliwym analizom fotografii. Takie wydarzenia bez wątpienia integrują i cementują więzi lokalnej społeczności, tym bardziej nie możemy się doczekać zapowiedzianej już wstępnie publikacji ze zdjęciami i wspomnieniami mieszkańców Kornatki.

Galeria: 

Historia Kornatki opowiedziana przez mieszkańców
Historia Kornatki opowiedziana przez mieszkańców
Historia Kornatki opowiedziana przez mieszkańców