Gmina Dobczyce Laureatem Rankingu Gmin 2020

Gmina Dobczyce Lureatem Rankingu Gmin 2020
Miło nam poinformować, że po raz kolejny nasza gmina została wyróżniona! W prestiżowym Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2020 zajęliśmy w kategorii gmin miejsko-wiejskich wysokie 5. miejsce i zostaliśmy najwyżej skwalifikowaną gminą województwa małopolskiego! Tym samym staliśmy się jednym z Laureatów tego rankingu, po raz pierwszy w historii.
 
- Wysokie wyniki Gminy Dobczyce, na które zapracowało wiele osób i instytucji, a także mieszkańcy gminy, bardzo mnie cieszą. Gmina Dobczyce po raz pierwszy została wyróżniona w tym rankingu, zajmując miejsce w najlepszej piątce. To nie tylko powód do radości, ale też ogromna dawka motywacji do dalszej pracy. - mówi Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś.
 
Organizatorem corocznego Rankingu Gmin i Powiatów jest Związek Powiatów Polskich. Oceniając JST, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.