Firma Wawel nagrodzona przez Rynek Spożywczy

Redakcje magazynu „Rynek Spożywczy” i serwisów internetowych portalspozywczy.pl oraz dlahandlu.pl doceniły skuteczną strategię rozwoju firmy Wawel. Podczas V Forum Rynku Spożywczego nagrodę odebrał Pan Wojciech Winkel, Członek Zarządu Wawel SA, Dyrektor Produkcji. Gala odbyła się 15 października w Hotelu Sheraton w Warszawie.
Nagroda Lidera Rynku została przyznana za spokojną, ale konsekwentną i skuteczną strategię rozwoju firmy Wawel. To doskonały dowód na to, że planowane i podejmowane działania umacniają pozycję krakowskiego producenta słodyczy na polskim rynku. W ciągu pierwszego półrocza 2012 roku Wawel zanotował najwyższy, 25% wzrost zysku. Wyniki imponują, także ze względu na trudną sytuację na rynku surowców. Firma Wawel to jedna z najbardziej stabilnych spółek warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.
 
Nagrody Rynku Spożywczego są przyznawane w dwóch kategoriach: Lider Rynku Spożywczego oraz Innowacja Roku. Celem nagród jest przede wszystkim wspieranie pozytywnych zmian, jakie zachodzą w polskim przemyśle i handlu spożywczym. Na uroczystej gali uhonorowano te firmy i innowacje, które w 2012 roku wyróżniły się w sektorze FMCG.

Galeria: