Finałowy etap 41. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów w Dobczycach

dekoracja laureatów wyścigu z udziałem starosty Józefa Tomala burmistrza Tomasza Susia wójta Wacława Żarskiego i organizatorów

Zakończył się 41. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów o puchar Starosty Myślenickiego, będący równocześnie Mistrzostwami Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów „Złote Koło”. Wyścig "Złote Koło" jest jedną z najbardziej wymagających polskich etapówek. Kolarze rywalizowali w czterech etapach ze znaczną liczbą przewyższeń, w tym jeden etap jazdy indywidualnej na czas i trzy etapy ze startu wspólnego. Przez 3 dni wyścigu pokonali łącznie 273 kilometry. Trasa wiodła przez powiaty: limanowski, bocheński, wielicki i myślenicki. Ostatni finałowy etap zakończył się w niedzielę w Dobczycach przy ul. Przedbronie. Tego dnia kolarze pokonali 111 km po górzystych terenach na trasie prowadzącej z Raciechowic do Dobczyc.

Dekoracja zwycięzców finałowego 4. etapu wyścigu odbyła się w Rynku. Ten etap wygrał Jakub Dudek z KS Deichmann SKSM Mat Sobótka. Z kolei główna dekoracja i podsumowanie wyścigu miały miejsce przy Hotelu Dobczyce. Zwycięzcą 41. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów został Filip Gruszczyński z A.S.D Energy Team. W klasyfikacji drużynowej 1. miejsce zajęła drużyna WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI.

Organizatorem 41. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Krajowe Zrzeszenie LZS Warszawa, Małopolskie Zrzeszenie LZS Kraków, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Gmina i Miasto Dobczyce, Gmina Raciechowice, Gmina Łapanów, Gmina Jodłownik oraz Gmina Trzciana.