Dobczyce w stulecie Niepodległości

baner-link do filmu_zaproszenie 11 listopada Wspólnie dla Niepodległej, wspólnie dla naszej Ojczyzny. Zachęcamy do udziału w uroczystościach patriotycznych w tym wyjątkowym roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Swoim zachowaniem i postawą oddajmy hołd i szacunek tym, którzy walczyli by nasza Ojczyzna wróciła na mapę Europy. Wspólnie cieszmy się, że możemy żyć w wolnym i suwerennym kraju, a dzieciom przekażmy pariotyczne wartości i miłośc do Ojczyzny.

11 listopada będzie dniem świątecznym dla całego narodu, również w Dobczycach zamierzamy godnie i radośnie włączyć się do świętowania. Zachęcamy mieszkańców i gości do udziału w wydarzeniach organizowanych w tym dniu w naszym mieście.

Rozpoczniemy uroczyście oficjalnymi obchodami, zakończymy radośnie ze śpiewem na ustach Koncertem dla Niepodległej. Gwiazdą wieczoru będzie charyzmatyczny Jacek Wójcicki, na scenie wystąpią również dobczyckie perełki: Zespół Pieśni i Tańca "Dobczyce" oraz Sekcja Wokalna MGOKiS Dobczyce.

Gratką dla wielu będzie możliwość obejrzenia 44 tomów kronik historii Dobczyc tworzonych prze Włodzmierza Juszczaka. Po koncercie zostaną one zaprezentowane.

Miłym patriotycznym akcentem będą rozdawane kotyliony i biało-czerwone flagi, a przed koncertem również śpiewniki patriotyczne.

 

Szczegółowy harmonogram:

14:10: Przemarsz z Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach, ulicą Witosa, na Rynek z udziałem Orkiestry Dętej Dobczyce, pocztów sztandarowych oraz Szwadronu Toporzysko w barwach 3 Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarneckiego.

14:30: Oficjalne uroczystości na płycie dobczyckiego Rynku przy Pomniku Nieznanego Żołnierza.

15:00: Msza św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dobczycach.

15:45: Przemarsz spod kościoła, ulicami miasta: Piłsudskiego, Szkolną do Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach.

16:30: Koncert dla Niepodległej w auli RCOS: Jacek Wójcicki z zespołem, Sekcja Wokalna MGOKiS Dobczyce, Zespół Pieśni i Tańca "Dobczyce".

18:00: Historia lokalna okiem kronikarza - wystawa ponad 40 tomów kronik Włodzimierza Juszczaka na foyer RCOS przygotowana przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Dobczycach.

Po Koncercie zapraszamy także na poczęstunek.

Galeria: 

Dobczyce w stulecie Niepodległości
Dobczyce w stulecie Niepodległości