Dni Dobczyc 2017 już za nami

Zdjęcie z koncertu Ich TrojeDni Dobczyc już za nami. Przez trzy dni mogliśmy uczestniczyć w niesamowitych koncertach lokalnych zespołów jak i gwiazd znanych w całej Polsce. W piątkowy wieczór imprezę otworzyły zespoły z dobczyckim „akcentem” czyli Dolina Cieni i Wiatr Odnowy, następnie zagrali TWO-WAY oraz Long & Junior. Piątkową zabawę zamykała dyskoteka z didżejem Hubertusem oraz Sebastianem ESH & Dj Kubas.
W sobotę mogliśmy posłuchać: Gryps, THE PERFUMES, OPEN ACCESS i wyczekiwanej gwiazdy wieczoru – Mateusza Ziółko. Zabawę taneczną poprowadził DJ WOJTEK.

W niedzielę niesamowity spektakl dał zespół Ich Troje. Występ tegorocznej gwiazdy Dni Dobczyc poprzedziły koncerty coraz bardziej rozpoznawalnego zespołu ALERGEN oraz młodych talentów z Sekcja Wokalna MGOKiS Dobczyce.

Niedziela była dniem, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz koncertów i tradycyjnego wesołego miasteczka, mogliśmy uczestniczyć w zlocie samochodów i motocykli zabytkowych i kultowych, którego bezapelacyjną gwiazdą był samochód napędzany parą. To właśnie on został uznany najpiękniejszym autem zlotu, a właścicielowi puchar wręczył Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce – Paweł Machnicki. Osoby z zacięciem sportowym mogły poćwiczyć z wicemistrzem Polski Speed Ball’a – Zbigniewem Bizoniem, który prezentował ten oryginalny sport.

Niezwykle barwną atrakcją był wspólny koncert Zespół Pieśni i Tańca "Dobczyce" i Parańskiej Grupy Polskiego Folkloru „Wisła” wraz z Chórem Art Encanto. Gości z Brazylii mogliśmy oglądać w Dobczycach już po raz 3.
Parańska Grupa Polskiego Folkloru „Wisła” działa na rzecz promocji kultury i historii Polski - nie tylko wśród kurytybskiej i parańskiej Polonii, ale także w całym społeczeństwie brazylijskim. Zespół przez śpiew i taniec pokazuje przywiązanie do Polski - ojczyzny ich przodków.
Zespół wyróżnia się ponad 80-letnią tradycją kultywowania polskiego folkloru na terenach Brazylii i jest największym zespołem polonijnym w Ameryce Południowej.

Podczas tegorocznych Dni Dobczyc ogłoszone zostały również wyniki plebiscytu „Kobieta Dobczyc”, którego organizatorem jest nieformalny klub kobiet „Kobiety Rakiety”. Laureatką tegorocznej nagrody została Cecylia Frajtag. Nominację do nagrody odebrała również Jolanta Ziemba.

Galeria: 

Oficjalne otwarcie Dni Dobczyc 2017
Koncert Mateusza Ziółko
Występ Zespołu "Wisła"