Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Bieńkowicach oficjalnie otwarte

na zdjęciu moment przecięcia wstęgi podczas oficjalnego otwarcia Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Bieńkowicach

Centrum sportowo-rekreacyjne w Bieńkowicach oficjalnie otwarte.W sobotę, 10 czerwca, w Bieńkowicach odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego (CSR) połączone z piknikiem rodzinnym. Uroczystego poświęcenia CSR dokonał ks. Stanisław Słowiński CSMA, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Gorzkowie, a symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz gminy Dobczyce Tomasz Suś wraz z zastępcą Edytą Podmokły, przewodnicząca rady miejskiej w Dobczycach Małgorzata Jakubowska, radny Jan Hartabus, sołtys Kazimierz Jędrzejczyk, prezes OSP Bieńkowice Łukasz Wylegała wraz wiceprezesem Łukaszem Sajdakiem oraz kierownik referatu inwestycji Konrad Skiba.

Od dziś Bieńkowice mają swoje zaplecze, na które mieszkańcy czekali z niecierpliwością. Jestem dumny z tego, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu lokalnej społeczności powstał obiekt, który będzie służył nie tylko dzieciom, ale wszystkim zainteresowanym aktywną formą spędzania czasu – mówił podczas uroczystości burmistrz Tomasz Suś.

Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Bieńkowicach powstało w latach 2019-2023 dzięki współpracy samorządu oraz lokalnej społeczności mieszkańców, w tym dzieci i młodzieży, skupionej wokół Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieńkowicach. Autorem koncepcji zagospodarowania terenu i rozmieszczenia elementów sportowych i rekreacyjnych był pracownik referatu inwestycji Marcin Podmokły, który współpracował z sołtysem. Inwestycja pochłonęła około pół miliona złotych, z czego blisko 200 tys. zł pochodziło z funduszu sołeckiego. Oprócz prac inwestycyjnych, w prace społeczne - łącznie około 1000 godzin - zaangażowało się ponad 30 osób, w wieku od 4 do blisko 70 lat, niemal w 100% należących do OSP lub rodzin druhów OSP, pochodzących nie tylko z Bieńkowic, ale i z Czechówki, Sieprawia, Koźmic Wielkich, Stojowic i Janowic.

W roku 2019 sfinalizowano zakup niezagospodarowanej działki otaczającej remizę i przeznaczono ją na cele rekreacyjne. Rok później wykonano ogrodzenie i roboty ziemne, a w 2021 roku teren został odwodniony, wykonano skarpy i wypłaszczono teren pomiędzy nimi, zamontowano siłownię plenerową. W kolejnym roku pojawiły się elementy na placu zabaw i boisko do koszykówki. Ostatni intensywny czas prac to wiosna bieżącego roku: zamontowane zostały piłkochwyty i bramki na boisku do piłki nożnej, przygotowano plac pod altanę, wybrukowano ścieżki i zamontowano altanę. O historii powstania Centrum Sportowo-Rekreacyjnego poczytać możemy na zamontowanych przy bramie wejściowej tablicach pamiątkowych, przedstawiających fotorelację z prowadzonych prac.

Oficjalnemu otwarciu Centrum Sportowo-Rekreacyjnego towarzyszył piknik rodzinny, podczas którego wszyscy chętnie korzystali z nowego zaplecza i wielu atrakcji o które zadbali organizatorzy.

 

 

 

 

 

 

Galeria: 

centrum sportowo-rekreacyjne w Bieńkowicach: siłownia zewnętrzna, altana drewniana i bosiko do piłki nożnej
goście podczas uroczystości otwarcia CSR, w tle altana i plac zabaw
Burmistrz Tomasz Suś podczas otwracia Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Bieńkowicach
Nowy plac zabaw przy centrum sportowo-rekreacyjnym w Bieńkowicach
dzieci korzystające z dmuchanych zjażdżalni podczas pikniku połączonego z oficjalnym otwarciem Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Bieńkowicachyjnym w Bieńkowicach