Całe rodziny wystartowały na dwóch kółkach

Do Dobczyc po raz kolejny zawitały Rodzinne Rajdy Rowerowe organizowane przez Województwo Małopolskie. W niedzielę 7 lipca na linii startu przy Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach stanęły całe rodziny, by zmierzyć się na jednej z trzech przygotowanych tras.

Sygnał do startu dali Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś oraz organizator Rajdu Marek Kosicki. Burmistrz przywitał wszystkich uczestników, w szczególności gości, którzy specjalnie do Dobczyc zjechali na to wydarzenie. Jak wspomniał burmistrz: „W Dobczycach w ostatnim czasie nie brakuje imprez kolarskich, niezwykle mnie to cieszy, mamy przecież wspaniałe tereny do uprawiania tej dyscypliny sportu”.

Rajd nie miał charakteru wyścigu, przede wszystkim chodziło bowiem o rodzinne i aktywne spędzenie wolnego czasu, a zarazem poznanie malowniczych zakątków gminy Dobczyce i jej okolic. Tegoroczne Rodzinne Rajdy Rodzinne upływają pod znakiem gry terenowej „Zwiedzamy Małopolskę”. Na dobczyckiej trasie maxi o długości 37 km przygotowano wiele miejsc szczególnie atrakcyjnych turystycznie, takich jak: krzyż milenijny na Skrzynce z widokiem na Dobczyce, kościół św. Jakuba Starszego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Raciechowicach, Skansen Drewnianego Budownictwa Ludowego w Dobczycach, mury obronne na Starym Mieście, a na trasie mini: dwór w Niezdowie.

Dodatkowym punktem imprezy były zawody rowerowe dla dzieci, w których mali amatorzy kolarstwa mogli sprawdzić swoje siły, a najlepsi odjechać z pucharami.

Projekt Rodzinne Rajdy Rowerowe jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Partnerami Rajdu w Dobczycach byli: Urząd Gminy i Miasta Dobczyce oraz Stowarzyszenie Konstruktorzy Marzeń w Dobczycach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.