„Być kobietą... być kobietą....” - Impreza dla kobiet w Ośrodku Kultury

"Być kobietą, być kobietą..." śpiewała niegdyś Alicja Majewska. Słowa jej piosenki, które przypomniała 3 marca w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach Marysia Niewitała, stały się inspiracją i mottem przewodnim dla imprezy zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Ispina oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach, we współpracy z Zespołem Tańca Nowoczesnego "Intox", Zespołem Szkół im. Józefa Tischnera oraz lokalnymi  firmami działających z myślą o kobietach i dla kobiet. Kiedy członkinie ISPINY zwróciły się do MGOKiS z propozycją współpracy w zakresie organizacji imprezy dla kobiet, nie było żadnej wątpliwości, że Ośrodek Kultury podejmie wyzwanie. Zaczęły się intensywne przygotowania: spotkania komitetu organizacyjnego, opracowywanie plakatów, ulotek, notek prasowych, scenariusza, etc. W organizację imprezy chętnie włączyły się tancerki z "Intoxu” oraz uczniowie Zespołu Szkół w Dobczycach.

Cztery pokazy mody, prezentacje lokalnych firm odzieżowych, obuwniczych, kosmetycznych, salonów urody, spa&wellness, drogerii, etc., porady kosmetologów, kosmetyczek, wizażystów, fryzjerów, masażystów, dietetyczki, pokazy tańca, prezentacje multimedialne, darmowe zabiegi, masaże, manicure, makijaż – to tylko niektóre atrakcje, jakie pojawiły się w programie niedzielnej imprezy, w której wzieło udział łącznie 14 firm i niebagatela ponad pół tysiąca uczestników.

W klimat Dnia Kobiet wprowadzili wszystkich zebranych uczniowie Zespołu Szkół w Dobczycach wraz z wychowawczynią oraz Maria Niewitała, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali teksty i piosenki o kobietach i dla kobiet.

Na wybiegu pokazano 4 znakomite pokazy mody. Spacerkiem przez wieki przemian w modzie oprowadziły gości uczennice klas fryzjerskich ZS w Dobczycach. Preludium do pokazu stanowił niezwykle widowiskowy taniec skrzydeł również przez nie przygotowany. Właściwy pokaz ilustrował przeobrażenia w modzie, jakie dokonały się na przestrzeni dziejów. Na wybiegu pojawiła się Kleopatra, Maria Antonina, kobieta lat 20-tych, lat 60-tych XX w., Marilyn Monroe, wreszcie – kobieta współczesna. Wszystkie imponujące stylizacje fryzur zostały wykonane własnoręcznie przez uczennice. Dopełnienie pokazu stanowiły plansze, autorstwa artystów z Ispiny, obrazujące ewolucję mody na przestrzeni epok. 

Kolejne 3 pokazy mody przeniosły gości w czasy współczesne. W roli modelek zadebiutowały tancerki z Zespołu Tańca Nowoczesnego „Intox”. O biżuterię i makijaż dla dziewcząt zadbała Drogeria „Trebuh”. Zaproszona przez Drogerię profesjonalna wizażystka firmy Paese wykonała makijaż dla wszystkich modelek (z jej porad mogły skorzystać także uczestniczki imprezy). O buty i torebki – zadbał sklep obuwniczy „Albero”, o fryzury – uczennice klas fryzjerskich Zespołu Szkół w Dobczycach. Stroje zaprezentowane podczas pokazów pochodziły z najnowszych kolekcji lokalnych firm działających w branży odzieżowej. Modelki z „Intoxu” pojawiły się w trzech odsłonach: eleganckiej (ubrania firmy „Rogers”) - idealnej do pracy, na spotkanie służbowe czy egzamin, młodzieżowej

(ubrania firmy „Rogers”) - kolorowe spodnie, T-shirty oraz codziennej (ubrania pochodzące ze sklepu odzieżowego „Wega”) – odpowiedniej na spacer, spotkanie z przyjaciółmi czy randkę. Widownia gromkimi brawami nagrodziła wszystkie trzy.

Taneczny akcent imprezy stanowiły pokazy tańca w wykonaniu Zespołu "Intox" oraz pokazy zajęć latino - "Wytańcz kalorie" opracowane przez Femi Sferę. "Co powinna jeść kobieta?" - czyli o zdrowej, bogatej w minerały i witaminy diecie dla kobiet opowiedziała zaproszona również przez Femi Sferę dietetyczka.  Prezentację multimedialną ślubnych sesji zdjęciowych dla wszystkich zakochanych kobiet przygotowało LM Foto. Fotografowie towarzyszyli imprezie od początku do końca i dokumentowali ją na kliszach aparatów.

Wśród uczestniczek, które wzięły udział w Święcie Kobiet rozlosowano kilkadziesiąt nagród, upominków, bonów, voucherów, kart rabatowych, zestawów kosmetyków, gadżetów, etc. ufundowanych przez partnerujące imprezie firmy. 

Uczestniczki imprezy przez cały czas jej trwania mogły zapoznać się z ofertą lokalnych firm działających z myślą o kobietach i dla kobiet. Przy stoiskach Drogerii „Trebuh”, „Avonu”, „Betterwere”, „Akuny”, „Studia Grafiki” można było nabyć kosmetyki kolorowe, mineralne, suplementy diety, gadżety, etc. Przy stoiskach salonów urody, firm z branży kosmetycznej oraz spa&wellness (Femi Sfera, Salon Urody „Miracle”, „Spa&Wellness” Jałowcowa Góra) udzielano nieodpłatnych konsultacji, porad, określano BMI, prezentowano najnowsze nowinki kosmetyczne, przeprowadzano diagnozę skóry, dobierano kosmetyki, wykonywano masaże, pleciono najmodniejsze warkocze, malowano paznokcie, doklejano rzęsy, wykonywano pokazowe zabiegi przeciwzmarszczkowe, etc. - wszystko po to, by Panie mogły poczuć, jak cudownie jest: „Być kobietą, być kobietą…”

Na ogromny sukces dobczyckiego Dnia Kobiet złożyła się ciężka praca wielu ludzi.
W imieniu ISPINY oraz własnym serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy dla kobiet pt. "Być kobietą, być kobietą...": Gorące podziękowania dla Angeliki Łabędź – instruktorki Zespołu Tańca Nowoczesnego "INTOX" oraz dla całego Zespołu, którego członkinie wcieliły się w ten niezapomniany wieczór nie tylko w role tancerek, ale i modelek oraz dla Marii Niewitały za piękny recital dla kobiet. Równie gorące podziękowania dla Zespołu Szkół w Dobczycach: dla cudownej, utalentowanej młodzieży z  klasy kulturowej - za przygotowanie oprawy artystycznej i z klas fryzjerskich - za przepiękne stylizacje fryzur oraz pokazanie zapadającego w pamięć widowiska oraz dla ich wspaniałych pedagogów: pani Katarzyny Reszki, członkini ISPINY, jednej z pomysłodawców i koordynatorów imprezy, pani Justyny Dudzik – za opracowanie scenariusza i poprowadzenie imprezy, dla pań: Anny Gołębiowskiej i Anny Markiewicz – za wspaniałe przygotowanie młodzieży. Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom, które wsparły naszą inicjatywę, zgodziły się wziąć udział w imprezie i/lub ufundowały dla jej uczestników wspaniałe nagrody: Dziękujemy Femi Sferze, Spa&Wellnes Jałowcowa Góra, Salonowi Urody "Miracle", Firmie "Rogers", Sklepowi odzieżowemu "Wega", sklepowi "Albero", Drogerii "Trebuh", Firmie "Avon", Firmie "Akuna", Firmie "Betterwere", "Studiu Grafiki", Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Dobczycach, Ispinie oraz Gabinetowi Stomatologicznemu pana Pawła Kudlika. Dziękujemy za to, że byliście z nami! Bez was ta impreza nie mogłaby się odbyć! Ogromne podziękowania dla fotografów - Szymona Nykla i Łukasza Topy, którzy towarzyszyli nam przez cały czas trwania imprezy i dokumentowali ją. Dzięki nim możecie Państwo podziwiać wspaniałą sesję zdjęciową. I wreszcie podziękowania dla wszystkich, którzy zdecydowali się spędzić niedzielny wieczór w Ośrodku Kultury!

Zobacz więcej zdjęć - tutaj