Big Band Dobczyce zdobył nominację do festiwalu „Echo Trombity”

Na międzypowiatowych eliminacjach do XXXV Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”, które odbyły się w Wieliczce 20 maja, Big Band Dobczyce zdobył drugie miejsce, co dało mu nominację do kolejnego etapu.

W eliminacjach wzięło udział siedem zespołów. Big Band Dobczyce zaprezentował swoje umiejętności jako drugi, co się okazało szczęśliwą wróżbą! W 16-osobowym składzie wykonał takie przebojowe utwory, jak: Pogoda Ducha (muz: Ryszard Rynkowski, sł: Magda Czapińska, ar: Bartłomiej Szułakiewicz); Sway (muz: pablo Beltran Ruiz, sł: Norman Gimbel, ar: Bartłomiej Szułakiewicz) oraz Home Cookin (muz i ar: Lennie Niehaus). Publiczność zgromadzona pod estradą za „Sztygarówką” nagrodziła dobczycki Big Band gromkimi brawami. Zespół wyróżniał się spośród innych orkiestr: niecodzienną energią, znakomitymi solówkami muzyków oraz efektownymi wykonaniami utworów z udziałem wokalistów.
Pierwsze miejsce przyznano Staromiejskiej Orkiestrze Dętej z Krakowa oraz Reprezentacyjnej Orkiestrze Dętej Kopalni Soli w Wieliczce, drugie miejsce zajął Big Band Dobczyce, trzecie Orkiestra Dęta Gminy Biskupice, a wyróżnienie powędrowało do Parafialno – Gminnej Orkiestry Dętej z Zielonek. Zespoły te będą reprezentować powiaty: wielicki, myślenicki i krakowski podczas Festiwalu „Echo Trombity” w Nowym Sączy, który odbędzie się od 22 do 24 czerwca.
Wszystkie zespoły walczyły o udział w finale „Echo Trombity 2012”, a także o nagrody pieniężne i puchary: Starosty Wielickiego, Burmistrza Wieliczki oraz Dyrektora Centrum Kultury i Turystyki.
W skład jury wchodzili: Stefan Żuk - były kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej WOP i Straży Granicznej w Nowym Sączu, Stanisław Migacz – instruktor w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu oraz Piotr Czajczyk – prezes Wielickiego Towarzystwa Muzycznego.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy Big Bandu Dobczyce!