Bezpłatne badanie płuc dla mieszkańców powiatu myślenickiego

plakat promujący program
Zapraszamy mieszkańców naszego powiatu do skorzystania z bezpłatnych badań tomograficznych (TK), które umożliwią ocenę stanu płuc i oskrzeli, wykrywają zmiany nowotworowe lub inne nieprawidłowości, w tym "pocovidowe" powikłania w układzie oddechowym.
Jak wziąć udział w programie?
Jeśli:
  • jesteś mieszkańcem powiatu myślenickiego,
  • masz ukończone 45 lat,
  • nie chorujesz na choroby płucne i nie jesteś objęty/a opieką poradni specjalistycznych zajmujących się chorobami płuc,
  • ie miałeś w ostatnim roku wykonywanego badania RTG lub tomografii komputerowej,
zadzwoń i zapisz się na badania pod numerem telefonu 12 273 03 36, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00- 14.00.
 
Badania wykonywane są w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Myślenicach (szpital), ul. Szpitalna 2. Przy odbiorze wyników udzielona zostaje edukacyjna porada profilaktyczna obejmująca swoim zakresem tematycznym profilaktykę raka płuc i innych chorób układu oddechowego połączoną z przekazaniem materiałów edukacyjnych oraz porada lekarza specjalisty, obejmująca analizę wyników badań TK.
 
Program finansowany jest z budżetu Powiatu Myślenickiego oraz gmin: Dobczyce, Myślenice, Sułkowice, Wiśniowa, Tokarnia, Pcim, Lubień.
 
W związku z z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 prosimy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa – maseczka, zachowanie odległości w kontakcie z innymi osobami, mycie i/lub dezynfekcja rąk.

Galeria: 

plakat promujący program