Będzie się działo! - granty w ramach Działaj Lokalnie rozdane

przedstawiciele organizacji pozarządowych
Cztery ciekawe inicjatywy w gminie Dobczyce będą realizowane w ramach programu Działaj Lokalnie. Dziś przedstawiciele organizacji pozarządowych oficjalnie podpisali umowy na realizację swoich projektów, które otrzymały dofinansowanie. Gospodarzami spotkania były przedstawicielki Fundacji Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS, lokalnego operatora programu Działaj Lokalnie, Prezes Zarządu Alina Słowik oraz Członek Zarządu Agnieszka Wargowska-Dudek.
 
Co nas więc czeka tego lata? Do Dobczyc wróci letnie kino plenerowe w scenerii średniowiecznych murów miejskich. Jak zapowiadają organizatorzy „Kina w dobrym klimacie” – grupa nieformalna działająca wspólnie z KAT Dobczyce, wkrótce będziemy mogli zdecydować o wyborze filmów. Sporo będzie się działo w Sierakowie, tam bowiem zarówno Stowarzyszenie Granica, jak i OSP wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą szykują wiele atrakcji. Granica w ramach projektu „Zdrowym być” zaprosi do aktywności fizycznej osoby w każdym wieku, oczywiście w otoczeniu klimatycznej Lenartówki. Z kolei Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zaplanowała ciekawe spotkania m.in. dotyczące ratownictwa medycznego dla młodych adeptów pożarnictwa, ale także kilka niespodzianek. W tym roku doczekamy się także wydania obszernej publikacji o historii Brzezowej, taką inicjatywę podjęło bowiem Koło Gospodyń Wiejskich w Brzezowej.
 
W spotkaniu z organizacjami uczestniczyła także Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce Edyta Podmokły, która mocno kibicuje wszystkim inicjatywom. Program Działaj Lokalnie realizowany jest na zasadach regrantingu, pulę środków zasilają także samorządy, w tym od wielu lat również Gmina Dobczyce.
 
Przypominamy, że w Urzędzie Gminy i Miasta Dobczyce, z myślą o wsparciu stowarzyszeń, od 2019 r. funkcjonuje stanowi ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. Pani Joanna Braś służy wsparciem w przygotowywaniu wniosków i aplikowaniu po środki zewnętrzne. Jak przyznały obecne dziś na spotkaniu organizacje, zawsze mogły liczyć na pomoc i niezbędne informacje.
 
Program „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany jest w gminie Dobczyce przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundację Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS oraz przez Gminę Dobczyce.