Aktualności

Data publikacji: 2021-12-03
Oferta realiacji zadania

W dniu 02.12.2021 r. do urzędu Gminy i Miasta Dobczyce wpłynęła oferta na realizację zadania publicznego złożonego przez Stowarzyszenie Sympatyków i Absolwentów Zespołu Szkół w Dobczycach "Fundusz Rozwoju Szkoły" pn. Podtrzymywanie kulinarnych tradycji świątecznych podczas spotkania opłatkowego seniorów.

Data publikacji: 2021-12-02
Szkoły podstawowe w gminie Dobczyce stworzą „Laboratoria Przyszłości”

Gmina Dobczyce pozyskała prawie 520 000 zł dofinansowania w ramach programu rządowego „Laboratoria Przyszłości”.

Data publikacji: 2021-12-01
Wolontariusze podczas zbiórki żywności w jednym z marketów

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobczycach we współpracy z Bankiem Żywności zorganizował w dniach 26-27 listopada 2021 r. Świąteczną Zbiórkę Żywności.

Data publikacji: 2021-12-01
fotografia Pani Zofii Sarapaty

W dniu wczorajszym, w związku z przejściem na zasłużoną emeryturę, pożegnaliśmy długoletniego pracownika Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce: Radcę Prawnego Zofię Sarapatę. Dziękujemy za wieloletnią współpracę, pomoc i życzliwość oraz życzmy zdrowia i energii do realizacji marzeń i planów, do tej pory odkładanych "na potem". Pomyślności w życiu osobistym i niezapomnianych chwil spędzonych w gronie najbliższych.

Data publikacji: 2021-12-01
Budowa oświetlenia ulicznego przy drodze Kornatka - Zasań

W tym roku z części środków Funduszu Sołeckiego oraz budżetu Gminy Dobczyce powstało oświetlenie uliczne w Korntace przy drodze w kierunku miejscowości Zasań. Koszt inwestycji wyniósł w sumie 52 521,00 zł.

Data publikacji: 2021-12-01
Szkoła Podstawowa nr 1 w Dobczycach po modernizacji

W tym roku budynek Szkoły Podstawowej nr 1 w Dobczycach przeszedł częściową modernizację. W ramach inwestycji zrealizowane zostały prace modernizacyjne sal lekcyjnych, szatni, sanitariatów i korytarzy na parterze budynku. Były to prace długo wyczekiwane i konieczne, które w znaczny sposób zmieniły oblicze wysłużonego już obiektu.

Data publikacji: 2021-12-01
Finał projektu "Kalejdoskop Matematyczny" w Dobczycach
O ile łatwiej jest zrozumieć matematykę jeśli połączy się ją z zabawą, przekonali się czwartoklasiści z gminy Dobczyce, którzy przez trzy dni uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Politechniki Krakowskiej, które odbywały się w ramach projektu „Kalejdoskop Matematyczny”.
Data publikacji: 2021-11-30
Ważna informacja dla właścicieli gruntów położonych na terenie Gminy Dobczyce tj. miejscowości Bieńkowice, Brzączowice, Brzezowa, Dziekanowice, Kędzierzynka, Kornatka, Niezdów, Nowa Wieś, Rudnik, Sieraków, Skrzynka, Stadniki, Stojowice

Przypominamy, że po przeprowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach modernizacji ewidencji gruntów i budynków, powierzchnie działek określone zostały z dokładnością do 1 m2, zmianie mogły ulec użytki gruntowe na działkach a także pomierzono istniejące budynki którym nadano numery ewidencyjne i uzgodniono ich funkcje.

Data publikacji: 2021-11-30
Maskotka ziemia z uniesioną lewą ręką do góry wskazuje na napis: konkurs ekologiczny

Zapraszamy do udziału w konkursie pn. „Oczyszczone ścieki chronią nasze rzeki”, w którym zdobyć można wartościowe nagrody.

Data publikacji: 2021-11-26
Boisko treningowe LKS Dziecanovia ogrodzone i oświetlone

W tym roku udało się wykonać prace przy boisku treningowym LKS Dziecanovia. W ramach inwestycji boisko zostało ogrodzone piłkochwytami, dodatkowo wokół terenu boiska zamontowano oświetlenie. Realizacja zadania wyniosła 16 628,10 zł.

Strony