44 tomy kronik z prywatnych zbiorów przekazane bibliotece

44 tomy kronik z prywatnych zbiorów przekazane bibliotece

Tysiące stron zdjęć, informacji, publikacji prasowych zawartych w 44 tomach kronik prowadzonych od 1989 roku trafiło 10 października 2018 r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach. Przekazał je Pan Włodzimierz Juszczak wieloletni Radny Rady Miejskiej w Dobczycach, który przez lata żyjąc sprawami Gminy, skrzętnie, w zaciszu swojego domu gromadził publikacje prasowe, zdjęcia z życia mieszkańców naszej gminy, rejestrował zmiany jakie dokonywały się na wielu płaszczyznach w Dobczycach.
Wśród zbiorów znajduje się też kronika Zrzeszenia Kupieckiego działającego przed laty w Dobczycach.

Od dziś przekazane tomy są do wglądu w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Ich publiczna prezentacja odbędzie się 11 listopada podczas uroczystych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Miejska Bibliotek Publiczna w Dobczycach rozważa również digitalizację kronik, po wcześniejszym zapoznaniem się z ich treścią.

Warto dbać o lokalne dziedzictwo i zapisy historii naszej Gminy, dlatego zachęcamy do gromadzenia zdjęć i dzielenia się nimi z szerszą grupą odbiorców. Są one upubliczniane, za zgodą autora bądź posiadacza na platformie http://dobczyce.archiwa.org/ oraz na Stare zdjęcia - Dobczyce i okolice.

Galeria: 

Włodzimierz Juszczak przed budynkiem Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach
Włodzimierz Juszczak przekazuje kroniki Miejskiej Bibliotece Publicznej
Włodzimierz Juszczak przekazuje kroniki Miejskiej Bibliotece Publicznej
Zbiory prywatne Włodzimierza Juszczaka