18 lat współpracy i kolejna udana wizyta przyjaciół z Versmold w Dobczycach

Cztery dni świątecznego weekendu (7-10 czerwca 2012r.) spędziła w Dobczycach 40. osobowa delegacja z miasta partnerskiego z Versmold.

Coroczne wizyty przyjaciół z Niemiec i wyjazdy do Versmold to tradycja międzynarodowej współpracy, która w tym roku osiąga pełnoletniość (umowa partnerska podpisana została w 1994 r.).

W tym roku Dobczyckie Stowarzyszenie Partnerstwa Miast przy współpracy z Biurem Promocji UGiM Dobczyce zaplanowało pobyt w duchu odbywających się Mistrzostw Europy EURO 2012. Sportowym zacięciem i wspaniała kondycją wykazały się trzy drużyny: przedstawiciele Dobczyckiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast, Stowarzyszenia Miast Partnerskich Dobczyce Versmold z Niemiec i pracownicy dobczyckiego urzędu, które rozegrały w sobotę (9 czerwca) mini turniej na dobczyckim Orliku. Zwycięzcami okazała się drużyna UGiM Dobczyce, na drugim miejscu uplasował się zespół dobczyckiego stowarzyszenia, trzeci na podium stanęli piłkarze z Versmold. Nie puchar jednak był najważniejsza nagrodą, lecz wspólna zabawa.

Po popołudniowych zmaganiach wszyscy uczestnicy udali się na zamek w Dobczycach, gdzie przy transmisji meczu Niemcy - Portugalia można było kibicować niemieckiej drużynie, która pokonała przeciwnika. Dobrą muzykę tego wieczory zapewnił zespół Lips, w którego skład wchodzą dwaj mieszkańcy Dobczyc Sebastian Malara i Paweł Bergel wraz z Kaliną Halamą.

Prócz sobotnich zawodów, w czwartek delegacja wraz z członkami Dobczyckiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast, dzięki uprzejmości Koła Łowieckiego „Grodzisko”, spędzili wieczór w leśniczówce Gizówka. W otoczeniu pięknej przyrody dla zaproszonych gości przygotowano tradycyjny poczęstunek, a prezes dobczyckiego  oddziału TKKF Władysław Pazdur i Paweł Piwowarski przygotowali gry i zabawy sportowe.

W piątek delegacja wraz z osobami, które gościły grupę z Versmold, wybrała się w Pieniny, gdzie odbył się spływ Dunajcem.

Wizyta naszych przyjaciół z Versmold był to, jak zawsze niezapomniany czas, przepełniony wspólnym poznawaniem kultury i mentalności obydwu narodów oraz zacieśnianiem więzów, które połączyły nasze miasta 18 lat temu.

 

Pobyt delegacji z partnerskiego miasta Versmold odbył się w ramach projektu „Nowe obszary integracji mieszkańców Versmold i Dobczyce podczas EURO 2012” i wspierany był przez Fundację Współpracy Polsko Niemieckiej. 

 

 

Organizatorzy dziękują sponsorom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania do wizyty: panu Janowi Hartabusowi z Piekarni "Dom Chleba", Państwu Brożkom z Piekarni Złoty Kłos, Janowi Burkatowi,
Grażynie i Bogdanowi Błaszczykom oraz Kołu Łowieckiemu "Grodzisko" w Raciechowicach.

Galeria: