„Wspomnienia” – wystawa Cecylii Frajtag

Piękne i nasycone barwą obrazy Cecylii Frajtag, zdobią od wczoraj ściany Restauracji „Podzamcze” w Dobczycach. Na wernisażu, na którym licznie zjawili się mieszkańcy Dobczyc, nie kryto, że na tę wystawę czekało wiele osób. „Niełatwo było namówić panią Cecylię na wernisaż, jest ona niezwykle skromną osobą. Cieszę się, że w końcu nam się udało” – powiedział manager restauracji Mateusz Brożyna. Również burmistrz Marcin Pawlak podziękował artystce, za to, że chciała podzielić się swoją twórczością. „Chętnie zobaczyłbym pani stare prace” –namawiał ją do zwiększenia wystawy.
Pani Cecylia zapytana dlaczego „Wspomnienia”, odpowiedziała: „Luty jest dla mnie szczególnym miesiącem, w którym odchodzili ważni dla mnie ludzie. To też miesiąc moich urodzin, dlatego jest to czas przepełniony wspomnieniami, nostalgią...Mimo to wystawiam dziś prace ciepłe, pełne koloru bo jestem niepoprawną optymistką.”
Pomysł wystawienia prac w restauracji zrodził się podczas jednej z kolacji, jak o sobie mówią zainteresowane, „Ispiniarek”. „Stwierdziłyśmy, ze temu eleganckiemu i wytwornemu miejscu, gdzie dominują klasyczne barwy, dodamy troszeczkę koloru” – powiedziała Cecylia Frajtag.
Elżbieta Kautsch, prezes Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ISPINA, podkreślała, że misją stowarzyszenia jest propagowanie sztuki. „Ciągle poszukujemy nowych miejsc, w których moglibyśmy pokazywać dorobek naszych lokalnych artystów i ludzi z Dobczycami związanych” – tłumaczyła wybór restauracji na miejsce wystawy.
Obrazy można oglądać do końca kwietnia 2012 r. Już dziś planowane są kolejne wernisaże. Po zakończeniu wystawy Cecylii Frajtag, w "Podzamczu" swoje prace zaprezentuje Anna Chaszczyńska.

Galeria: