Ślubowanie klas pierwszych Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dobczycach

W poniedziałek 5 listopada w Regionalnym Centrum Oświatowo Sportowym w Dobczycach odbyło się ślubowanie klas I Szkoły Muzycznej I stopnia. Od 1 września szkoła funkcjonuje w RCOS przy ul. Szkolnej 43 i po raz pierwszy uroczystość przyjęcia 45 nowych uczniów odbyła się na auli widowiskowej w obecności władz miasta i całej społeczności szkoły.
Podczas ślubowania wystąpili uczniowie klas starszych oraz uczniowie klas pierwszych nowopowstałych klas kontrabasu i altówki. Zaprezentował się również zespół perkusyjny „Batucada” . Uczniom towarzyszyli nauczyciele mgr M. Hyży, mgr R. Tyliba, i mgr P. Durowski., mgr G. Mania. Całość uroczystości przygotowała i prowadziła mgr Jolanta Szlachcic. Pani Dyrektor Monika Gubała pasowała uczniów kluczem wiolinowym i smyczkiem oraz życzyła pierwszkom radosnego i przyjaznego pobytu  w szkole oraz rozwijania talentu muzycznego.
 Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobczycach jest jedyną szkołą samorządową biorącą udział w pilotażu nowej reformy szkolnictwa artystycznego wraz z 16 szkołami ministerialnymi.

Galeria: