Trzy dni zmagań uczestników 40. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów za nami

Zakończył się 40. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów będący równocześnie Mistrzostwami Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów „Złote Koło”. Przez 3 dni w 4 etapach wyścigu kolarze pokonali setki kilometrów. Trasa wiodła przez powiaty: limanowski, bocheński, wielicki i myślenicki. Ostatni finałowy etap zakończył się w niedzielę w Dobczycach przy ul. Przedbronie. Tego dnia kolarze pokonali 111 km po górzystych terenach na trasie prowadzącej z Raciechowic do Dobczyc. Dekoracja zwycięzców finałowego 4. etapu wyścigu odbyła się w Rynku. Ten etap wygrał Michał Żelazowski z A.S.D. YOUNG BIKERS TEAM BALMAMION. Z kolei główna dekoracja i podsumowanie wyścigu miały miejsce w Hotelu Dobczyce. Zwycięzcą 40. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów został Mikołaj Szulik z UKS AWATAR. W klasyfikacji drużynowej 1. Miejsce zajęła drużyna UKS COPERNICUS CCC-SMS TORUŃ.

Organizatorem 40. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Krajowe Zrzeszenie LZS Warszawa, Małopolskie Zrzeszenie LZS Kraków, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Starostwo Powiatowe w Bochni, Gmina i Miasto Dobczyce, Gmina Raciechowice, Gmina Łapanów, Gmina Jodłownik oraz Gmina Trzciana.

Miłośników kolarstwa już dziś zapraszamy na przyszłoroczne zawody.