Dobczyce zdobyły Puławy!

Reprezentacyjne pary Zespołu Pieśni i Tańca "Dobczyce" zaprezentowały swoje umiejętności taneczne podczas XI Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli", który odbył się w Puławach w dniach od 24 do 26 lutego 2012 roku. Nasi mistrzowie potwierdzili, że są w dobrej formie.
Dawid Ryskala i Urszula Hyży wywalczyli srebro w kategorii II (10-12 lat) w klasie mistrzowskiej A. Paweł Sawski i Anna Płonka, również w klasie mistrzowskiej A, ale w kategorii III (13-15 lat) uplasowali się na miejscu 7 (startowało 18 par).
Dla naszych par mistrzowskich był to pierwszy sprawdzian w nowym sezonie tanecznym, przed Mistrzostwami Polski, które już w kwietniu.
W klasie tanecznej B w kategorii III (13-15 lat) startowały 33 pary, w tym 4 z Dobczyc. Dzięki pełnej mobilizacji udało się wywalczyć dwóm parom awans do finału: Szymon Batko i Wioletta Pudlik ukończyli turniej na 5 miejscu, natomiast Paweł Maniecki i Dominika Targosz zajęli 6 miejsce.
Do półfinału dotarła para Krystian Przęczek i Agnieszka Zając zajmując ostatecznie 8 miejsce w turnieju.Debiutant na turniejach tańców polskich Paweł Chlebda wraz z partnerką Kingą Bryk ukończył turniej na miejscu 22.
Niekwestionowanymi bohaterami wyjazdu byli Paweł Maniecki i  Dominika Targosz. Zaczęli razem tańczyć w listopadzie 2011 roku, debiutowali na turnieju wojewódzkim w grudniu w Piekarach. To był ich pierwszy konkurs o randze ogólnopolskiej i od razu sukces - awans do finału.