Zaproszenie na DOBCZYCKĄ MAJÓWKĘ 2023

2023-05-03

Podczas weekendu majowego (2-3 maja) przygotowaliśmy wspólnie z PTTK Oddział Dobczyce oraz MGOKiS Dobczyce moc atrakcji!

Przez dwa dni na wzgórzu zamkowym rozbita będzie osada rycerska, gdzie stacjonować będzie Krakowskie Bractwo Grodzkie. W osadzie rodem ze średniowiecza odbywać się będą pokazy walk rycerskich (godz. 12:00, 14:00 i 16:00) czy nauka średniowiecznych tańców (o godz. 13:00 i 15:00). Dodatkowo będzie można potrenować strzelanie z łuku, zagrać w gry typu bule czy poznać średniowieczną kuchnię.

Dodatkowo, 2 maja o 16:30, na malowniczo położonej scenie na dziedzińcu zamkowym z kameralnym koncertem pt. "Ktoś mnie pokochał" wystąpi Sekcja Wokalna MGOKiS Dobczyce. Atrakcji nie zabraknie także wieczorem, PTTK Oddział Dobczyce przygotowało NOC W MUZEUM w zamku i skansenie. W tym dniu te obiekty zwiedzać będzie można aż do 22:00 i nie obędzie się bez dodatkowych atrakcji! Dzień zwieńczy teatr ognia na tle dobczyckiego zamku.

3 maja to tradycyjnie uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz oficjalne otwarcie sezonu turystycznego. Barwny orszak królewski prowadzony przez Orkiestrę Dętą Dobczyce wyruszy o 10:00 spod Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach do Rynku. O godz. 10:15 rozpoczną się uroczystości patriotyczne przy symbolicznym Grobie Nieznanego Żołnierza.

Po uroczystościach patriotycznych orszak przejdzie do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, gdzie o 11:30 odbędzie się uroczysta msza św. a następnie przejście na dziedziniec zamkowy. Oficjalnemu otwarciu sezonu turystycznego PTTK Oddział Dobczyce towarzyszyć będzie występ Werdebusów Dobczyckich, otwarcie wystawy fotografii i malarstwa "Inspiracje Dobczyckie" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Teatr pod Zamkiem w Dobczycach, kiermasz lokalnego rzemiosła oraz degustacja regionalnych potraw. I w tym dniu nie zabraknie rycerskich potyczek czy wspólnych średniowiecznych tańców.

Serdecznie zapraszamy!

plakat informujący o dobczyckiej majówce 2023