VII Wypas w Dobczycach

2019-05-25

Zapraszamy na VII Wypas w Dobczycach – niepowtarzalną imprezę dla całych rodzin! Jest to jedyny dzień w roku, w którym mamy okazję zobaczyć MEGA kozy paradujące z gracją i wdziękiem ulicami miasta. Tym razem będą to „odjazdowe” kozy, jak kto woli „mobilki”, które poruszać się będą na wszystkim, co wpadnie do głowy naszym małym konstruktorom i ich dorosłym pomocnikom. Wszystkie pojazdy i nie tylko dozwolone, od samolotu po rolki.

W tym roku „wypaśnym” kozom towarzyszyć będą już po raz drugi równie „wypaśne” pojazdy zabytkowe oraz rowerzyści, który wystartują w paradzie po raz pierwszy. Na błoniach Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego na dzieci i młodzież będzie czekał prawdziwy dziecięcy raj. Kozie podrygi i konkurencje, tańce i swawole, degustacje lodów i smakołyków z koziego mleka oraz zabawy porwą dzieci i umilą czas oczekiwania na werdykt Jury.

Nie zabraknie również twórców ludowych i stowarzyszeń z naszej gminy, będzie można skosztować potraw regionalnych, a całość uatrakcyjnią animatorzy dziecięcych zabaw.

UWAGA ZMIANA! Parada ruszy z parkingu przy placu zabaw przy ul. Szkolnej o godzinie 15:00 i przejdzie ulicami miasta: ul. Szkolna, ul. Wesoła, ul. Witosa, ul. Jagiellońska, Rynek, ul. Podgórska. Poprowadzi ją Orkiestra Dęta „Dobczyce”. Rozpoczęcie pikniku na błoniach przewiduje się około 15:20.

Organizatorami wydarzenia jest: Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, a partnerami MGOKiS Dobczyce, TKKF Dobczyce, Zarząd Wojewódzki Małopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, Stowarzyszenie Klub "Motosport Myślenice", Orkiestra Dęta Dobczyce i Szkoła Muzyczna w Dobczycach.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Myślenice Itv Telewizja Internetowa - Region Południe, SEDNO, Miesięcznik Tapeta, KMY.pl.

REGULAMIN KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KOZĘ DOBCZYCKIEGO WYPASU

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

plakat- VII Wypas w Dobczycach