Uroczyste otwarcie strażnicy OSP w Dobczycach

2017-09-23

Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce i Prezes OSP Dobczyce zapraszają  do wspólnego świętowania  oddania  ważnej dla  naszej  społeczności  inwestycji – strażnicy OSP Dobczyce przy ulicy Jagiellońskiej. Oficjalne otwarcie odbędzie się 23 września. W programie m.in. msza święta, poświęcenie strażnicy, wręczenie odznaczeń i zabawa taneczna. Otwarcie będzie też okazją do obejrzenia  całości  inwestycji,  gdyż  wszystkie  pomieszczenia  będą  otwarte  dla zwiedzających.

W  nowym  obiekcie  powstały 4  przestronne  i  przejazdowe boksy  garażowe  dla  samochodów  pożarniczych.  Ponadto znalazło  się  miejsce  na  salę spotkań z niewielkim zapleczem kuchennym,  węzeł  sanitarny  z  prysznicami  oraz  podręczne zaplecze warsztatowe. Charakterystycznym  elementem  każdej  strażnicy  jest wieża, dlatego też przy nowych boksach  garażowych  powstała mierząca ponad 15 metrów wieża, na której zlokalizowane są maszty do radiotelefonów oraz maszt syreny.

Otwarcie strażnicy OSP w Dobczycach