Turniej 60-lecia Ogniska TKKF w Dobczycach

2019-09-27

W ODŚWIEŻONEJ FORMULE od 27.09.2019 r.
– czyli Szachy w Królewskim Mieście Dobczyce przy Podgórskiej 2 w nowym wydaniu

To już siedem lat cyklu GP Dobczyc w Szachach, który rozpoczął Pan Jerzy Cholewa i Józef Żak. Organizatorzy starają się podtrzymać cykl i uatrakcyjnić turnieje, w tym cyklu każdy z zawodów będzie zgłoszony do Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE co oznacza, że każdy z turniejów będzie zgłoszony do oceny rankingowej – będzie można podwyższyć swój międzynarodowy ranking.

Turnieje będą rozgrywane na dystansie 7 rund i tutaj zmiany nie ma, natomiast uległo zmianie tempo partii szachowej. Od września rundy rozgrywane będą tempem 10 minut + 5 sekund za każde wykonane posunięcie na zawodnika. Więcej szczegółów można znależć w regulaminie na: http://www.chessarbiter.com/…/2019/ti_4939/regulations.html….

Pierwszy z turniejów to turniej współfinansowany i organizowany w ramach Umowy o powierzenie grantu nr G/0012/TP/19 z dnia 05.02.2019 r. w związku z realizacją zadania w ramach Programu rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy Leader”, Poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” – grant pt.: Organizacja imprez z zakresu sportu oraz kultury i tradycji w celu wypromowania LGD Turystyczna Podkowa – IMPREZA z OKAZJI 60-lecia Ogniska TKKF w Dobczycach (Gala).Z tej okazji organizatorzy dla zwycięzców przygotowali puchary jak również nagrody rzeczowe.

WAŻNE od tego sezonu turnieje będą rozpoczynać się od godziny 17.00. Już teraz dobczycki TKKF prosi aby być odpowiednio wcześniej przed turniejem.

Zgłoszenia poprzez serwis chessarbiter:
http://www.chessarbiter.com/…/ti_49…/registration_form.html…, mailowo – ogniskotkkfdobczyce@gmail.com i telefonicznie 507 930 509.

Limit uczestników to 50 zawodników.