Stadnickie Seminarium zaprasza na Dzień Misyjny

2019-10-20

STADNICKIE SEMINARIUM ZAPRASZA NA DZIEŃ MISYJNY
- 20 października

Miesiąc październik tego roku został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Pod hasłem Ochrzczeni i posłani odbywa się w lokalnych społecznościach wiele inicjatyw promujących głoszenie dobrej nowiny o Bogu, który jest miłością.

W tych inicjatywach bierze udział także Misyjne Seminarium ze Stadnik, w którym do posługi pasterskiej przygotowują się klerycy sercańscy. Jako wspólnota o charakterze formacyjno-misyjnym organizuje ona na terenie gminy Dobczyce oraz w przestrzeni medialnej kilka ciekawych inicjatyw. Alumni prowadzą w szkołach katechezy misyjne, animują modlitwę różańcową w intencji misjonarzy, biorą udział w audycjach radia Profeto (http://profeto.pl) mówiąc o dziełach misyjnych oraz prezentują wywiady i rekolekcje o misjach na facebooku (Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów) czy youtube: (youtube.com/channel/UCpa2RAw5fFZxgQiiclfW2BQ).

Specjalne zaproszenie organizatorzy kierują do mieszkańców parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz mieszkańców gminy Dobczyce: dnia 20 października 2019 roku, który w Kościele jest obchodzony jako niedziela ad gentes, organizowany jest w murach seminarium w Stadnikach dzień misyjny. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 w kościele parafialnym modlitwą w intencji misjonarzy i dzieł misyjnych. Następnie organizatorzy zapraszają do spotkań z misjonarzami, oglądania eksponatów misyjnych, zapoznania się z działalnością misyjną Księży Sercanów  (www.misjesercanow.pl), włączenia się w dzieła Duchowego Patronatu Misyjnego (http://wstan.scj.pl/duchowy-patronat-misyjny/), ZbieramTo (www.zbieramto.pl) czy wolontariatu Missio Cordis.

plakat promujący wydarzenie