Rzemiosło Beskidu Wyspowego - Zaproszenie do udziału w bezpłatnych warsztatach i koncertach

2021-08-28
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na „Rzemiosło zanikające terenów pogranicza Beskidu Wyspowego”.Odbędzie się 28 darmowych warsztatów dla dzieci (od 7 roku życia) i dorosłych oraz 7 koncertów w 4 małopolskich gminach.
Organizatorzy do udziału w projekcie zaprosili znakomitych gości specjalnych, którzy poprowadzą warsztaty:
 Joanna Słowińska – wybitna polska pieśniarka, skrzypaczka, uhonorowana licznymi nagrodami w Polsce i za granicą,
 Paweł Odorowicz - altowiolista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny i reżyser nagrań,
 Anna Adamiak - współpracuje z teatrami i studiami filmowymi w Polsce i zagranicą jako scenograf, twórca lalek, masek i rekwizytów teatralnych oraz mockupów filmowych,
 Marek Bukała - zajmuje się garncarstwem tradycyjnym wg wzorów historycznych z różnych epok,
 Małgorzata Tylec – organizatorka projektu, ceramiczka w Uroczysko Nastawka , projektantka, managerka sportowa, alpinistka jaskiniowa.
W ramach projektu odbędą się następujące warsztaty:
 - garncarskie,
 - teatralne,
 - pieśni tradycyjne,
 - muzykowanie tradycyjne.
Zajęcia będą trwać po 5,5 h dziennie i odbywać się będą w soboty i niedziele.
Terminy i miejsca warsztatów
warsztaty garncarskie - Uroczysko Nastawka w Raciechowice
warsztaty teatralne , muzyczne i śpiewne:
- 26-27 czerwca – GOKiS Wiśniowa
- 3-4 lipca – Szkoła Podstawowa w Czasławiu
- 10-11 lipca – MGOKiS Dobczyce
- 17 lipca - GOKiS Wiśniowa lub Łapanów
Zapisu na warsztaty można dokonać poprzez kartę zgłoszeniową:
Osoby biorące udział w warsztatach wezmą udział we wspólnym koncertowaniu:
 18 lipiec – Wiśniowa
 31 lipiec – Łapanów
 1 sierpnia – Dobczyce
 21 sierpnia - Łapanów
 22 sierpnia - Raciechowice
 28 sierpnia – koncert Dobczyce
 29 sierpnia – koncert Wiśniowa (Dożynki)
Organizator wydarzenia :
Pracownia Ceramiczna Uroczysko Nastawka.
Partnerzy:
Gmina Dobczyce, MGOKiS Dobczyce, Gmina Raciechowice, Gmina Wiśniowa, Centrum Kultury Gminy Łapanów.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska 2021".
plakat promujący wydarzenie